روز مجلس
1386/03/07 05:48:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون امنیت ملی خواستار اقدام وزارت خارجه برای آزادی شهروند ایرانی مقیم فرانسه شد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دولت و وزارت امور خارجه خواست تا در زمینه رهایی بابک پورباقر، شهروند ایرانی مقیم فرانسه، تمام تلاش خود را بکار گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی اظهار داشت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شور اول لایحه اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی آن مطرح شد.
وی افزود: در لایحه ارائه شده به مجلس، موادی از قانون به گونه‌ای اصلاح شده که انتخابات میان دوره‌ای شوراهای اسلامی کشور همزمان با اولین انتخابات سراسری مشروط به آن که حداقل یک سال به پایان دوره شورا باقی مانده باشد برگزار شود و از طرف دیگر، نیازی هم به تشکیل هیات‌های جدید اجرایی در بخش و شهرستان نیست و همان هیات‌های اجرایی برگزار کننده انتخابات سراسری وظایف و اختیارات این هیات‌ها را بر عهده خواهند داشت.
مخبر کمیسیون امنیت تصریح کرد: در این خصوص بحث‌های مفصلی در کمیسیون انجام شد و اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را مطرح کردند و ادامه بحث به جلسه آینده موکول شد.
جلالی متذکر شد: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون همچنین موضوع وضعیت بابک پورباقر، شهروند ایرانی ساکن فرانسه نیز مطرح گردید. ایشان فوق تخصص خودروسازی از آمریکا است و مقیم فرانسه می‌باشد و با یک شرکت فرانسوی همکاری می‌کرده، گویی از طرف این شرکت برای مذاکرات در خصوص ال نود به ایران مامور بود و هنگامی که ملاحظه کرد که در خصوص پروژه ال نود زیان‌هایی متوجه ایران است، نکاتی را مطرح کرد و گفت و گوهای رسانه‌ای هم در این خصوص داشت. متاسفانه وی پس از بازگشت به فرانسه با برخورد بسیار زشت و غیرانسانی و مغایر حقوق بشر توسط پلیس فرانسه مواجه شد که وی را با دستبند و با ضرب و شتم زندانی کرده و در شرایط بسیار بدی قرار دادند.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه وزارت امور خارجه و سفارت ما در پاریس نسبت به این مساله عکس العمل نشان دادند لیکن وضعیت پورباقر در حال حاضر بسیار بد است، گویی پاسپورت ایشان باطل شده و حق خروج از پاریس را ندارند.
جلالی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از وزارت امور خارجه و دولت می‌خواهد که با جدیت تمام نسبت به سرنوشت این شهروند ایرانی اقداماتی را انجام دهد و زمینه رهایی و خلاصی ایشان را از این زندان وحشت فراهم کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet