ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نماینده قروه در نطق پیش از دستور: نزدیک نمودن قومیت‌ها و مذاهب باید راهبردی‌ترین سیاست فرهنگی مسئولان باشد

سرویس سیاسی
نماینده مردم قروه گفت: لازم است نزدیک نمودن قومیت‌های ملی و مذاهب اسلامی و پرهیز از هر گونه تعصب و تبعیض به عنوان راهبردی‌ترین سیاست فرهنگی در دستور کار مسئولان اجرایی قرار گیرد.
سه‌شنبه 2 مرداد 1386 ساعت 13:04

 

سید عماد حسینی، نماینده مردم قروه دومین ناطق پیش از دستور روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی ضمن یادآوری شعار اتحاد ملی و انسجام اسلامی، مردم قروه و شهرهای تابعه را الگوی مناسبی برای این شعار دانست.

حسینی گفت: ایجاد یک حس مشترک و اعتماد متقابل نیازمند ایثار و شهامت سیاسی و مستلزم سهیم کردن آحاد ملت مسلمان فارق از قومیت و مذهب با محوریت اسلام در فرایند تصمیم گیری در عرصه‌های مختلف اجتماعی - سیاسی و فرهنگی است، لازم است نزدیک نمودن قومیت‌های ملی و مذاهب اسلامی و پرهیز از هر گونه تعصب و تبعیض به عنوان راهبردی‌ترین سیاست فرهنگی در دستور کار مسئولان اجرایی قرار گیرد.

نقش علمای اسلام در ایجاد اتحاد اسلامی بسیار خطیر و حیاتی است و تنها راه برون رفت چالشهای متعدد بین المللی حفظ وحدت ملی و اسلامی است.

وی با اشاره به استقبال تاریخی مردم قروه از هیئت دولت گفت: مردم این خطه از میهن عزیزمان بارها ثابت کرده‌اند که از هر ایرانی ایرانی‌ترند، آنها هیچگاه منافع ملی را فدای منافع منطقه‌ای نمی‌کنند و حقیقتاً بهترین الگو برای اتحاد ملی و انسجام اسلامی هستند.

نماینده مردم قروه ودهگلان گفت: دولت عدالت محور باید به اندازه دیگر استانها و مناطق کشور به مردم این منطقه توجه داشته باشد البته پس از انقلاب کارهای مفیدی صورت گرفته اما حجم‌ مشکلات آسیبهای ناشی از جنگ هشت ساله به حدی است که رفع آنها مستلزم نگاه ویژه‌ای است.

حسینی با اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابی خود گفت: عدم تحقق ارتقاء بخش بزرگ دهگلان با سابقه بیش از نیم قرن بخشداری به شهرستان که همواره به عنوان طعمه انتخاباتی قرار می‌گیرد، وضعیت راه روستایی، ایجاد دانشکده معدن در قروه، ابلاغ اجرایی شدن شهر قروه به عنوان منطقه محروم، توسعه فاز دوم ذوب آهن کردستان، ایجاد فنی و حرفه‌ای دهگلان و مطالعه فاضلاب شهرهای دهگلان و سریش آباد از جمله مشکلاتی است که می‌توان به آن اشاره نمود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000