هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90:

وظیفه رئیس جمهور، تنها اجرای قانون مصوب مجلس است

سرویس کمیسیون ها
**عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی تصریح کرد: رئیس جمهور تنها ملزم به اجرای قانون است و با هیچ استدلالی نمی‌تواند از زیر بار اجرای قانون شانه خالی کند.
دوشنبه 10 خرداد 1389 ساعت 13:13

"سیدفاضل موسوی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت و در ارتباط با اظهارات اخیرا منتشر شده رییس جمهور مبنی بر خلاف شرع و قانون اساسی بودن برخی مصوبات مجلس، متذکر شد: جایگاه مجلس در قانون اساسی به عنوان نهاد قانونگذاری و مرجع تشخیص و تطبیق مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی، شورای نگهبان معرفی شده است نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم.

وی افزود: رئیس جمهور نیز موظف است بر اساس قانون حرکت کند و نمی تواند به جای عمل به قانون به انتقاد از قانون مصوب مجلس بپردازد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر این اساس رئیس جمهور تنها ملزم به اجرای قانون مصوب مجلس است و نمی‌تواند با استدلال‌هایی از این قبیل  که مغایر با شرع یا قانون اساسی است، از زیر بار اجرای آن، شانه خالی کند.

وی با یادآور شدن تاکید حضرت امام خمینی (ره) بر اجرای قانون، اظهار داشت: ایشان همواره اعلام می‌کردند که من هم یک طلبه هستم و در مقابل عمل به قانون تفاوتی با سایر مردم ندارم.

موسوی همچنین با بیان اینکه جلسه اعضای کمیسیون اصل 90 با رییس جمهور محرمانه بوده است، خبری کردن موضوعات این جلسه را حرکت غیر قانونی و غیر اخلاقی دانست.

وی تصریح کرد: چنانچه این جلسه خصوصی و محرمانه نبود، خبر آن باید به نقل از سخنگوی کمیسیون و یا سخنگوی دولت ارائه می‌شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000