خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/03/10 13:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی راد با اشاره جنایت رژیم صهیونیستی:

سازمان ملل به دلیل اعمال نفوذ چند کشور دارای حق وتو کارایی لازم را ندارد

**نایب رییس فراکسیون حمایت از انتفاضه فلسطین در مجلس شورای اسلامی گفت: مجامع بین المللی در برابر وجدان جهانی موظف هستند جنایات رژیم اشغالگر قدس در حمله به کاروان حامل کمک های بشر دوستانه به غزه را محکوم کنند.

محمد کرمی راد نماینده کرمانشاه در مجلس روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان ملل به دلیل اعمال نفوذ چند کشور دارای حق وتو کارایی لازم را ندارد.

وی تاکید کرد: ‌وظیفه دیگر مجامع بین المللی به ویژه سازمان کنفرانس اسلامی این است که صریح و قاطع در برابر اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی موضع گیری کنند.

وی اظهار داشت: گستاخی رژیم اشغالگر قدس در انجام اقدامات سبوعانه به حدی رسیده که امروز شاهد حمله نیروی دریایی این رژیم به کاروان آزادی متشکل از 9 کشتی حامل کمک های انسان دوستانه به غزه هستیم.

عضو دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین یادآور شد: رژیم جعلی اسراییل تحت حمایت آمریکا و انگلیس که شکل گیری خود را نیز مدیون آنها است، از هیچ جنایتی علیه مردم مظلوم فلسطین فروگذاری نمی کند،

وی به محاصره مردم غزه توسط این رژیم اشغالگر تاکید کرد و گفت: سه سال از محاصره مردم مقاوم غزه می گذرد، اما مجامع بین المللی هیچ اقدام موثری را برای شکست این محاصره انجام ندادند.

نماینده کرمانشاه در مجلس افزود: حمله ددمنشانه و تجاوزکارانه رژیم اشغالگر قدس به کاروان آزادی بدون چراغ سبز و اجازه اربابان این رژیم امکان پذیر نبود. این رژیم به همراه سرکردگانش یعنی آمریکا و انگلیس باید در محاکم بین المللی حاضر و پاسخگوی جنایت خود باشند.

کرمی راد همچنین گفت: در صورت اهمال مجامع بین المللی، ملت ها و دولت های آزادی خواه و جنبش غیر متعهدها در برابر اقدام سفاکانه رژیم صهیونیستی موضع گیری شفافی اتخاذ می کنند.

وی از نخستین اقدامات کشورهای آزادیخواه و مدافع مردم فلسطین را طرح شکایت از این رژیم غاصب در دادگاه های بین المللی بیان کرد.

کرمی راد اظهار داشت: در شرایط فعلی غول های رسانه ای حامی این رژیم اجازه نمی دهند که حقیقت ماجرا به گوش مردم جهان برسد، بنابراین وظیفه ملت های آزاده این است که با هر وسیله ممکن و با بهره گیری از همه توان رسانه ای خود گزارش دقیق و صریحی از این جنایت منتشر کنند.

کاروان آزادی متشکل از 9 کشتی حامل 10 هزار تن کمک غذایی و پزشکی برای مردم تحت محاصره غزه که قرار بود وارد آب‌های غزه شود، بامداد دوشنبه از سوی نیروی دریایی رژیم صهیونیستی مورد حمله قرار گرفت.

این کاروان دریایی شامل 9 کشتی از ترکیه و یونان و دیگر کشورها حامل صدها نفر از جمله شماری از نمایندگان پارلمان اروپا، دیپلمات های سابق غربی و گروهی از خبرنگاران و فعالان حقوقی است.

براساس آخرین اخبار، یورش صهیونیست ها به کاروان آزادی حداقل 20 کشته بر جای گذاشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet