خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/03/10 16:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیلی خبرداد:

انحراف 240 درصدی برخی موارد بودجه‌ از برنامه چهارم

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در تبیین و تدوین برنامه پنجم حتما باید برنامه چهارم را آسیب شناسی نماییم ، عنوان کرد: یکی از مواردی که باید آسیب شناسی جدی روی آن صورت گیرد عدم تطبیق اهداف با منابع است که این موضوع باعث هدررفت منابع و نرسیدن به اهداف است.

غفار اسماعیلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص معیارهای ذکر شده در برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: در ارتباط با سیاست گذاری نظارتی باید اشاره کنم که بعد نظارتی برنامه پنجم نسبت به برنامه های چهارم و سوم ضعیف تر است.

وی افزود: درباره انطباق برنامه پنجم با برنامه های بالادستی از جمله سند چشم انداز بیست ساله توسعه و سیاست های اصل 44 باید گفت که در برخی موارد باید تجدید نظر صورت بگیرد و مجلس با موارد اینگونه برخورد زیربنایی نماید چرا که تنها اکتفا به اصلاح موارد کافی نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه باید حاکمیت و محوریت چشم انداز بیست ساله توسعه و سیاست های اصل 44 به طور مشخص در برنامه پنجم دیده شود، تصریح کرد: بیان این موضوعات به دلیل آن است که برنامه پنجم از حیث نظارتی و از لحاظ تبعیت از برنامه های بالادستی مشکلات عمده ای دارد.

وی ادامه داد: در همایش اخیر بررسی برنامه پنجم که از سوی مجلس برگزار شد هم برآیند مقالات حاکی از این بود که در برنامه پنجم انحراف از برنامه چشم انداز و سیاست های اصل 44 بوضوح دیده می شود که این موضوع ایجاد تغییرات اساسی و زیر بنایی در برنامه پنجم از سوی مجلس را ضروری می سازد.

اسماعیلی در ارتباط با آماری و ارقامی بودن برنامه پنجم، اظهار داشت: متاسفانه در برنامه چهارم توسعه بودجه سالانه با برنامه در بعضی موارد تا 240 درصد انحراف داشت که این موضوع عارضه فوق العاده بدی بود. البته در این برنامه درباره اهداف هم در بسیاری از موارد به صد در صد خواست پیش بینی شده نرسیدیم و اهداف ذکر شده محقق نشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در تبیین و تدوین برنامه پنجم حتما باید برنامه چهارم را آسیب شناسی نماییم ، عنوان کرد: یکی از مواردی که باید آسیب شناسی جدی روی آن صورت گیرد عدم تطبیق اهداف با منابع است که این موضوع باعث هدررفت منابع و نرسیدن به اهداف است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet