آغاز هفته وحدت
1389/03/10 12:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

دستگاه قضایی کسانی که به حیثیت و جایگاه نظام لطمه زدند را عفو نمی‌کند

**یک عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، گفت: آن دسته از متهمان حوادث پس از انتخابات که خسارت جانی و مالی به کسی وارد نکرده و رفتارهایشان باعث ساختارشکنی جدی نشده است، می‌توانند از دستگاه قضایی درخواست عفو کرده و در صورت صلاحدید این دستگاه مورد بخشش قرار گیرند.

حجت‌الاسلام حمید رسایی در گفت‌وگو با ایسنا، درعین حال تاکید کرد: کسانی که به حیثیت و جایگاه نظام لطمه زدند، شایسته عفو نیستند.

وی درخصوص پیشنهاد عفو نادمان حوادث پس از انتخابات که از سوی برخی نمایندگان اصول‌گرای مجلس مطرح شده است، عنوان کرد: حوادث بعد از انتخابات سال گذشته دو دسته متهم داشت، یک دسته کسانی هستند که فریب ادعاهای دروغ برخی خواص را خوردند و البته هر چند پذیرش این ادعاها از سوی آنها کار اشتباهی بود، اما با توجه به جایگاه نظام جمهوری اسلامی اگر این عده شاکی خصوصی نداشته باشند، می‌توانند درخواست عفو و بخشش کنند و دستگاه قضایی هم طبق روال خود قطعا این درخواست‌ها را بررسی می‌کند.

نماینده تهران درمجلس با یادآوری این که درطول 32 سال گذشته از انقلاب، دستگاه قضایی همواره این درخواست‌های عفو را بررسی و بعضا مورد پذیرش قرارداده است،عنوان کرد: البته کسانی که با ادعاهای خود عوام جامعه را گمراه کرده و به خیابان‌ها کشاندند و باعث لطمه زدن به حیثیت و اموال مردم و جایگاه نظام جمهوری اسلامی شده‌اند، قطعا صلاحیت عفو و بخشش ندارند و دستگاه قضایی هم آنها را عفو نخواهد کرد.

رسایی با اعتقاد به این که این افراد هر چه زودتر باید محاکمه شوند و در خصوص رفتارهایشان پاسخگو باشند، در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا خاطرنشان کرد که ‌باید از این افراد داد مردم ستانده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet