هدر اصلی
1389/03/11 11:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون برنامه:

در برنامه پنجم بر لزوم توجه به عدالت اجتماعی در کنار رشد اقتصادی تاکید گردیده‌است

**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: طی دو هفته آینده برنامه پنجم توسعه در کمیسیونهای تخصصی مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و احتمالا اوایل تیرماه به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.

جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان این مطلب، نقاط قوت برنامه پنجم توسعه را برشمرد و گفت: در این برنامه بر لزوم تبیین الگوی توسعه ایرانی اسلامی و توجه به عدالت اجتماعی در کنار رشد اقتصادی تاکید گردیده است.

وی تصریح کرد:در برنامه پنجم توسعه لزوم افزایش تعامل و ارتباط با کشورهای همسایه و مسلمان منطقه،توسعه روستاها و اجرای سیاستهای کلی اصل 44 مورد توجه ویژه گردیده است.

قادری کلی بودن برنامه پنجم توسعه را از ایرادات آن برشمرد و افزود:برنامه پنجم توسعه باید در راستای اجرای سند چشم انداز 20 ساله کشور به صورت کمی نوشته شود زیر ا اگر این برنامه کمیت پذیر نبوده و اعداد و ارقام در آن مشخص نباشد قابل ارزیابی نخواهد بود.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه برنامه پنجم توسعه فی نفسه شاخص و چارچوبی است که مشخص کننده مبنا و اصول حرکت اقتصادی کشور می باشد،گفت:برنامه پنجم توسعه نمایانگر توانمندی های اقتصادی کشور در جهت دست یابی به اهداف چشم انداز 20 ساله کشورها می باشد و در واقع اهداف اصلی اقتصادی، سیاسی، اجتماعی کشور طی 5 سال آینده را مشخص می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet