آغاز هفته وحدت
1389/03/11 10:10:00
سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس:

قرائت گزارش تفریغ بودجه 85 در مجلس کاملا قانونی بود

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که همه باید تن به قانون اساسی بدهند.

"جهانبخش محبی نیا" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اظهارات منتشر شده به نقل از رئیس جمهور مبنی بر گلایه  از عدم پیگیری کمیسیون اصل 90 درباره خبر تکذیب شده جابجایی یک میلیارد دلار، گفت: طبق اصل 55 قانون اساسی، دیوان محاسبات، مرجعی است که به کلیه حسابهای دستگاههای اجرایی نظارت می کند و گزارش تفریغ بودجه  هر ساله را به انضمام  نظرات خود به مجلس ارائه می نماید.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی، گزارش دیوان محاسبات باید در دسترس عموم گذاشته شود، تصریح کرد: گزارش تفریغ بودجه سال 85 نیز مطابق عرف معمول از سوی دیوان تهیه و به مجلس تقدیم شد و طبق قانون، خلاصه آن در صحن قرائت گردید.

نماینده میاندوآب، تکاب و شاهین دژ اظهارداشت: در یکی از فرازهای این گزارش، به عدم شفافیت مصرف یک میلیارد دلار اشاره شده، البته تخلفات دیگری هم در این گزارش ذکر شده بود.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: این گزارش کاملا مسیر قانونی خود را طی کرده است و گلایه رئیس جمهور از رئیس مجلس درست نیست چون رئیس مجلس نمی تواند مانع قرائت گزارش دیوان محاسبات شود و وقتی کمیسیون برنامه و بودجه، گزارش دیوان را به هیات رئیسه اعلام کرد، باید در دستور کار قرار گیرد.

محبی نیا گفت: قطعا تخلفات ذکر شده در این گزارش همانند سایر تخلفات دیگر مسیر بررسی قانونی خود را طی می کند، اگر مقامات اجرایی تخلفات را با کمک دیوان  محاسبات حل و فصل کردند و یا اینکه از پاسخگویی عاجز بودند، نتیجه نهایی اعلام می شود.

نماینده میاندوآب و شاهین دژ با تاکید بر اینکه  گزارش های تفریغ بودجه در طول 30 سال گذشته نیز همین راه را طی کرده است ، اظهارداشت: باید همه تن به قانون اساسی بدهند، وقتی قانون اساسی به صراحت می گوید گزارش دیوان محاسبات باید در دسترس عموم قرار بگیرد، دیگر  طرح گلایه از مجلس و رئس مجلس کار درستی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet