هدر اصلی
1389/03/11 12:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محجوب:

امام برای خود خط و نحله‌ای قائل نبودند

**یک عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کسانی که در خط انقلاب و ولایت فقیه قرار دارند و کلیات باورهای حضرت امام (ره) را می‌پذیرند، به نوعی در خط امام(ره) هستند، اما این یک بحث اعتقادی است و کسی ترازویی در اختیار ندارد که بتواند ادعا کند، که این مساله را تشخیص می‌دهد.

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: قاعدتا خط و راه امام (ره) یک مسیر یکسویه و یا مخصوص یک عده نیست، بلکه از یک فرد روستایی ساده‌دل با حداقل اعمال و اقدامات تا عرفای بزرگ و در خور تقدیر می‌توانند با انواع افکار، برداشت‌ها و تمایلات در این خط و مسیر جای بگیرند.

وی با تاکید بر این‌که خط امام(ره) خط اختصاصی عده‌ای خاص نیست، بلکه خط همه‌ی مردم است، افزود: آنچه ما از حضرت امام (ره) شنیده یا دیده‌ایم، این است که ایشان همواره اگر انتقاد و یا حتی مخالفتی داشتند، آن را به زیباترین و مناسب‌ترین شکل بیان می‌کردند و حتی کسانی را که در بدگویی به ایشان افراط می‌کردند، هم خارج از این مسیر تعریف نمی‌کردند.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: در واقع حضرت امام(ره) برای خود خط و نحله‌ای قائل نبودند، بلکه ایشان اعتقاد به ولایت فقیه و اسلام را اساس می‌دانستند و حتی زمانی که از امت اسلامی سخن می‌گفتند، منظورشان تمامی ملت‌های مسلمان با هر گرایش، اعتقاد، فرقه و نحله‌ای بود.

محجوب یادآورشد: در زمان حیات حضرت امام (ره) این امر امکانپذیر نبود که عده‌ای راه و اندیشه‌ی امام را مختص خود بدانند. پس در زمانی که ایشان در قید حیات نیستند، هم کسی نباید این حق را برای خود قائل باشد که بگوید این عده درون خط و راه امام (ره) و عده‌ای دیگر خارج از این خط قرار دارند، بلکه هر کس کلیات باورهای امام را باور داشته باشد و آن را باور کند در خط امام (ره) است.

این عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس شورای اسلامی همچنین، گفت: ما باید مراقب باشیم که خط امام (ره) چیزی مجزا از اصل اسلام و انقلاب تفسیر نشود؛ چرا که همه‌ی اینها عکس‌های مختلف یک صورت هستند و آن هم اسلام پاک نبوی است.

وی تاکید کرد: ما حق نداریم، قضاوت کنیم که چه کسی در خط و راه امام(ره) گام برمی‌دارد و چه کسی خارج از این خط و راه عمل می‌کند، بلکه این افراد هستند که باید خود را با مقیاسی مشخص بسنجند و اندازه‌گیری کنند. در واقع کسانی که در خط انقلاب وولایت فقیه قرار دارند و کلیات باورهای امام(ره) را می‌پذیرند، در این زمره جا دارند. گر چه این یک بحث اعتقادی است و کسی ترازویی در اختیار ندارد که بگوید من ترازوی این تشخیص هستم.

محجوب در پایان اضافه کرد: قاعدتا هر کس به سخنان و سیره‌ی عملی حضرت امام (ره) نزدیک‌تر باشد، به خط و راه امام(ره) هم نزدیک‌تر است و ما امروز امام(ره) را با این واقعیت زنده و ملموس می‌شناسیم که راه ایشان را قابل دنبال کردن می‌دانیم، اما در عین حال کسی را ترازودار این مسیر نمی‌دانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet