اربعین حسینی
1389/03/11 08:33:00
سرویس سیاسی
احمدی بیغش:

وزرا وظیفه خود را انجام دهند، نمایندگان از آنها سوال نمی‌کنند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح کردن سوالات ملی و منطقه ای را حق مسلم نمایندگان از وزراء دانست و اعلام کرد: دلیل ۹۹.۹ درصد سوالات مطرح شده از وزراء بازخورد عملکرد نادرست آنهاست.

"محمود احمدی بیغش" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که اخیرا رئیس جمهور سوالات و استیضاح های مطرح شده از سوی نمایندگان را وقت گیر برای وزرا دانسته و اعلام کرده اند که بیشتر سوالات نمایندگان مطالبات استانی است که در غالب سوال مطرح می شود، نظر شما در این خصوص چیست، گفت: با همه ارادتی که به آقای احمدی نژاد دارم، فکر می کنم این سوالات با 99.9 درصد بازخورد عملکرد نادرست وزراء است که نمایندگان را مجبور به طرح آنها می کنند.

نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی، با اظهار اینکه «نمایندگان این سوالات را برای خودشان مطرح نمی کنند»، اظهارکرد: اگر با نمایندگان باشد هیچ کاری با وزراء ندارند.

وی افزود: بنابراین رئیس جمهور باید این پرسش را مطرح سازد که چه کسانی باعث می شوند که سوالات زیادی از وزیران مطرح شود.

احمدی بیغش، تصریح کرد: مطمئنا در درجه اول خود وزراء هستند که با عملکرد ناصحیح خود باعث مطرح شدن تعداد زیادی از سوالات توسط نمایندگان می شوند.

نماینده شازند در این راستا به موضوع سوال خود از وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: من در زمان رای اعتماد به وزراء تنها کسی بودم که با سند و مدرک مخالف وزارت مجید نامجو دراین وزارتخانه بودم، اما وی در روز رای اعتماد پیش من آمد و در جلوی نمایندگان اعلام کرد من تعهد می کنم  که مشکل شما را در کمتر از 20 روز حل کنم  و من به او گفتم که شما در زمان 2 ماه هم حل کنید فرصت دارید اما الان که بیش از 8 ماه از وزارت ایشان گذشته این مشکل حل نشده است.

وی با اعلام اینکه به دلیل بد قولی وزیرنیرو از او سوالی را مطرح کرده است، افزود: با وجود این که این سوال یک ماه پیش در کمیسیون تخصصی و صحن علنی مجلس مطرح شده اما وزیر هنوز به حل این مشکل با وجود وعده و وعیدهای زیاد نپرداخته است.

احمدی بیغش بار دیگراعلام کرد: با وجود همه ارادتی که به آقای احمدی نژاد دارم، اعلام می کنم که بعضی از وزرای کابینه دولت دهم اصلا شباهتی به رئیس جمهور ندارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین درپاسخ به این بخش از سخنان رئیس قوه مجریه که عنوان کرده بود بیشتر سوالات نمایندگان برای مطالبات استانی است، گفت: تصورمن براین است که مطرح کردن سوالات ملی و منطقه ای حق مسلم نمایندگان از وزراء است.

وی با تاکید براینکه بسیاری از نمایندگان در مطرح کردن سوالات خود نظر شخصی و سیاسی ندارند، اظهارکرد: به اعتقاد من مطرح شدن تعداد زیادی از سوالات بازخورد عملکرد نامناسب برخی از وزرای کابینه است.

احمدی بیغش بار دیگر به موضوع سوال خود از وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: من در تماسی که اخیرا با دفتر ایشان گرفتم 5 دقیقه فقط پشت خط ماندم تا منشی ایشان پاسخ دهند.

نماینده شازند با اعلام اینکه اینها از آن موضوعاتی هستند که رئیس جمهورازآنها اطلاعی ندارد، یادآورشد: این همان وزیری بود که به من در زمان رای اعتماد به وزرای دولت دهم قول داده بود که مشکل مطرح شده را در ظرف 20 روز حل کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس براین اساس باردیگر هر نوع سوال را حق مسلم نمایندگان دانست و اظهارکرد: دولت باید پاسخگوی این سوالات باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه متاسفم که بعضی از وزرای کابینه هیچ سنخیتی با شخص رئیس جمهور و خود دولت ندارند به موضوع دفاع خود از حمیدرضا بهبهانی وزیر راه در زمان کسب رای اعتماد اشاره کرد و گفت: شاید هیچ کس به اندازه من دفاع محکمی از وی در زمان رای اعتماد بعمل نیاورد و پشت او نایستاد، اما مگر مردم منطقه من آدم نیستند  که به خاطر بی داریتی برخی مسوولان وزارت راه  باید جان خود را از دست بدهند.

نماینده شازند با ابراز این اعتقاد که وزیراه در این 2 سال وزارت فقط وعده و وعید داده است، اظهار کرد:الان من احمدی بیغش در خصوص تلفات جاده ای از وزیر راه سوال کرده ام  که باید ایشان بیایند و پاسخ دهند.

احمدی بیغش با تاکید براینکه در سوال خود از وزیر راه به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد، دلیل این امر را هم وعده وعید های زیاد وزیر راه عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه این موضوع را قبول دارم که تعداد سوالات نمایندگان از وزیران زیاد است، گفت: اما باید دید که مسبب اصلی طرح شدن زیاد سوالات کیست.

احمدی بیغش خود مسبب اصلی طرح سوالات زیاد را خود وزیران کابینه نام برد و افزود: برخی از وزیران به مجرد اینکه از مجلس رای اعتماد گرفته و خارج می شوند اصلا نمایندگان را به رسمیت نمی شناسند.

نماینده شازند با بیان اینکه روز یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس دقیقا درباره این مشکلات و بی توجهی وزیران به نمایندگان و مشکلات حوزه های انتخابیه آنها صحبت کرده است، خاطرنشان کرد: ما از رئیس مجلس انتظار داریم که در این خصوص به صورت جدی آئین نامه داخلی مجلس را به مرحله اجرا بگذارند.

وی با اظهار اینکه برخی وزرا نمایندگان را قبول ندارند اما می خواهند از آنها به عنوان پله ترقی استفاده کرده تا بتوانند تا پایان دوره به عنوان وزیر باقی بمانند، تصریح کرد: به نظر من هیات رئیسه مجلس در این خصوص کوتاهی کرده و آنطور که باید و شاید آئین نامه را اجرا نمی کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درپاسخ به این بخش از سخنان رئیس جمهور که اظهار کرده اند؛ برخی قوانین مصوب مجلس را به دلیل برخی تبعاتی که اجرای این قوانین در پی دارند، اجرا نمی کنند، گفت:اعتقاد دارم که آقای احمدی نژاد آدم ارزشمندی اشت که مطیع قانون است و براین اساسی بعید می دانم که خود آقای احمدی نژاد قانون را زیر پا بگذارند، بنابراین ایشان در بیان این اظهارات حتما دلیل محکمه پسند و محکمی دارند.

نماینده شازند در عین حال در پایان، تصریح کرد: من اعتقاد دارم قانونی که تصویب شد و به تائید شورای نگهبان رسید برای همه لازم الاجرا است و مطمئنا هم احمدی نژاد جزء این همه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet