انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/11 19:51:00
سرویس سیاسی

خرید اتومبیل برای نمایندگان، پارلمان کردستان را به اختلاف کشاند

**برخی از اعضای پارلمان کردستان با اختصاص مبالغ سنگین برای خرید اتومبیل برای نمایندگان مخالفت کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل ازرادیو العراق الحر، جمعیت اسلامی پارلمان کردستان عراق به اختصاص 50 میلیارد دینار عراقی (معادل 44 میلیارد تومان) از بودجه منطقه کردستان عراق برای خرید اتومبیل برای نمایندگان پارلمان اعتراض کرد.

بر اساس این گزارش، پیش از این جنبش تغییر و جنبش وحدت اسلامی نیز به این موضوع  اعتراض کرده بودند و اختصاص دادن این بودجه برای خرید خودرو نمایندگان را هدر دادن بیت المال دانستند  تاکید کردند این مبلغ باید به خانواده های شهدا و جانبازان و پروژه های خدماتی اختصاص یابد.

این گزارش می افزاید، جنبش وحدت اسلامی کردستان عراق همچنین توزیع این مبالغ میان نمایندگان را غیر قابل توجیه خواند و در نامه ای به رئیس پارلمان اعتراض خود را به این موضوع اعلام کرد.

در این میان جنبش جمعیت اسلامی نیز پیشنهاد داد  این اتومبیل ها به شرطی خریدار ی شود که پارلمان در انتهای این دوره آنها را از نمایندگان تحویل گرفته و به نمایندگان دوره آینده بدهد که البته این پیشنهاد با مخالفت برخی شخصیت های سیاسی مواجه شد و آن را ظلم در حق نمایندگان آینده پارلمان دانستند که باید از اتومبیل های دست دوم استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، بر طبق این طرح به هر نماینده پارلمان کردستان 50 میلیون دینار معادل 44 میلیون تومان برای خرید اتومبیل تعلق می گیرد. این طرح هنوز در دست بررسی است و  اجرا نشده است.      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet