اربعین حسینی
1389/03/12 09:01:00
سرویس کمیسیون ها
محمدرضا کرمی‌راد:

توسعه زیرساخت‌های استان کرمانشاه، در برنامه پنجم نیازمند توجه بیشتری است

**محمدرضا کرمی‌راد نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی در هفته‌نامه باختر به طرح دیدگاه‌های خود پرداخته است که متن آن چنین است:

 

با توجه به پیش‌رو بودن بررسی لایحه پنجم توسعه در صحن مجلس، ما باید به لحاظ مسائل امنیتی- دفاعی و کار تخصصی کمیسیون این برنامه و برنامه‌های قبلی را با دقت مطالعه کنیم و آنها را با هم تطبیق دهیم تا با افق چشم‌انداز 20 ساله‌ای که داریم مغایرت نداشته باشد و بتوانیم طبق این چشم‌انداز تا 20 سال آینده در خاورمیانه حرف اول را بزنیم. استان کرمانشاه طبیعتاً از آن استان‌هایی است که بسیار کم توسعه‌یافته است. نرخ رشد بیکاری که بنا بر آمارهای رسمی اعلام می‌شود با واقعیات منطبق نیست و در فصول مختلف فرق می‌کند.

ما باید شاخص‌های آماری را بومی‌سازی کنیم تا نرخ بیکاری ملموس‌تری به دست آید. بنده به عنوان نماینده استان کرمانشاه از برنامه پنجم توسعه این انتظار را دارم که در جهت توسعه استان و پویایی آن توجه بیشتری شود و زیرساخت‌های لازم برای مبانی فرهنگی در این استان به وجود آید.

باید شرایط به گونه‌ای شود تا دیگر نگاه به استان کرمانشاه، نگاه امنیتی نباشد و به این ترتیب سرمایه‌دار خارجی و داخلی بتواند با خیال راحت در این استان سرمایه‌گذاری کند. یکی دیگر ازمسائل مهمی که باید به آن توجه شود مصوبات هیأت‌دولت در دور دوم سفرهای استانی در استان کرمانشاه است.

متأسفانه سازمان جهاد کشاورزی بسیار ضعیف عمل کرده است و به نظرمن باید ساختارش تغییر پیدا کند و مدیرانش از رکود بیرون بیایند و همچنین رسیدگی به وضعیت پارک علم و فناوری که هنوز کاری برایش نشده است.

مجموعه عواملی که ذکر شد توأماً باعث توسعه استان می‌شود و توجه به همه این امور باعث می‌شود استان از محرومیت نجات پیدا کند.در برنامه پنجم توسعه یکی از مواردی که مطرح است رهایی از حضور بیگانگان در منطقه است و ما از دولت عراق توقع داریم اشغالگران را از کشورشان بیرون کنند و امنیت را خود به دست بگیرند. علاوه بر این دو دولت باید برای تقویت مسائل امنیتی همکاری‌های دوجانبه بیشتری با هم داشته باشند و در همه ابعاد از جمله پاکسازی منطقه از لوث وجود منافقین و اخراج آنها از عراق و همچنین پاک‌زدایی منطقه از وجود عناصر ضدانقلابی که از کردستان عراق وارد مرزهای ما می‌شوند از جمله مسائل فی‌مابین دو کشور است که باید مورد توجه باشد.

همچنین در رابطه با مسئله قاچاق کالا و موادمخدر و اسلحه هم باید تمهیداتی اندیشیده شود و امیدواریم در برنامه پنجم توسعه بتوانیم توفیقات بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet