ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون فرهنگی:

بسیاری از اندیشه‌های امام مورد هجمه قرارمی‌گیرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم سمیرم در خانه ملت تصریح کرد: امروزه مشخص است که بسیاری از اندیشه‌های امام (ره)در ارتباط با آمریکا، رژیم صهیونیستی و سایر مسائل مورد هجمه کسانی قرار می‌گیرد که داعیه خط امام(ره) را دارند، ولی در واقع این موارد را قبول ندارند.
چهارشنبه 12 خرداد 1389 ساعت 10:04

بهروز جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از ویژگی‌های پیروان راستین خط، راه و اندیشه امام راحل گفت: پیروان راستین خط امام(ره) کسانی هستند که به افکار و اندیشه‌های حضرت امام « نه در نظر، بلکه در عمل» و «نه در زمان حیات،‌بلکه بعد از رحلت» آن بزرگوار پایبند هستند.

وی افزود: این پیروان به مبانی عقیدتی امام(ره) پایبندند. عمده مبانی عقیدتی حضرت امام(ره) نیز ولایت‌فقیه است، لذا اگر کسی معتقد به پیروی از امام(ره) است، امروز قطعا باید به آن اندیشه محکم پایبند باشد.

به نظر این نماینده مجلس، هم‌چنین کسی که ادعای پیروی از خط و اندیشه‌ی امام(ره) را دارد، نباید آن را به‌صورت گزینشی و مقطعی داشته باشد، یعنی جایی که مورد نظرش باشد ،بگوید پیرو خط حضرت امام است و جایی که مدنظر وی نیست، به آن عمل نکند.

وی همچنین به بحث دشمنی با آمریکا، صدور انقلاب، تکیه بر ریشه‌ها و اصول انقلاب به عنوان نظرات خاص امام در این موارد اشاره کرد و گفت: کسی که مدعی خط و اندیشه‌ی امام(ره) است، باید همان دید‌گاه‌ها را هم‌اکنون نیز داشته باشد.

وی با تاکید براین‌که اندیشه امام(ره) زمان و مکان نمی‌شناخت که بگوییم روزی امام ضد استکبار بود، اما امروزه زمانه ایجاب می‌کند که این ویژگی ضد‌استکباری امام را نادیده بگیریم، اظهار داشت: امام(ره) هیچ‌گاه از اصول پایین نمی‌آمد و هم‌اکنون نیز کسی که مدعی خط امام(ره) است، باید بر اصول و اندیشه‌های ایشان پافشاری کند.

جعفری تصریح کرد: در واقع حضرت امام، « جمهوری اسلامی و قانون اساسی » را به یادگار گذاشتند، لذا پیروان امام باید اصول آن را به صورت کل قبول داشته باشد، نه به صورت مقطعی، گزینشی و سلیقه‌ای.

وی ادامه داد: « جمهوری اسلامی» و « نظام قانون اساسی» هرکدام یک مجموعه واحد هستند و همه اصول آن باید در کنار یکدیگر دیده شود، نه این‌که بخشی دیده شود و بخش دیگر نادیده گرفته شود. اگر افراد به این مساله توجه داشتند، می‌توان گفت پیرو راستین امام(ره) هستند.

نماینده مردم سمیرم در ارزیابی از چگونگی شناخت مداعیان از پیروان راستین امام(ره) نیز گفت: امروز هرکس که به همه اصول قانون اساسی پایبند باشد، جزء پیروان است. مثلا روزی در قانون اساسی نوشتیم ولایت‌فقیه و زمانی ولی‌فقیه امام راحل بود و امروز مقام معظم رهبری است.

وی افزود: اگر امروز اطاعت از مقام معظم رهبری را اطاعت از امام(ره) قلمداد کنیم، می‌توان ادعا کرد پیرو امام هستیم، اگر کسی امروز مطلبی را اعلام کرد که با اندیشه‌های امام مغایرت داشت و اندیشه یا مطلبی از امام(ره) را تفسیر به رای خود کرد، این مساله قطعا با پیروی از خط امام (ره)متفاوت است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار