هدر اصلی
1389/03/12 16:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

دولت ترکیه روابط خود را با رژیم اشغالگر قدس قطع خواهد کرد

**نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، اعتراضات شدید مردم و دولت ترکیه را نسبت به حمله وحشیانه نظامیان رژیم جعلی صهیونیستی به کشتی امدادرسان غزه،تحسین کرد و گفت:اکنون که دولت و ملت ترکیه جنایات رژیم صهیونیستی را از نزدیک لمس کردند انتظار می رود روابط ترکیه با این رژیم جعلی به طور کامل قطع شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی،در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود:اقدام رژیم صهیونیستی در ایجاد ممانعت از کمک رسانی به مردم غزه و محاصره این منطقه یک اقدام ضدبشری است و اساسا حرکتی غیرانسانی و غیرمنصفانه می باشد.

نماینده مردم نیشابور در خانه ملت اظهارداشت:امدادرسانی دولت و مردم ترکیه به مردم غزه، اقدامی بشردوستانه بود که با برخورد وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی با خدمه کشتی امدادی پایان یافت بنابراین حمله به مسافران کشتی صلح از مصادیق تروریست دولتی رژیم جعلی اسرائیل است.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت ترکیه باید عکس العمل جدی در قبال این حرکت ضدانسانی رژیم صهیونیستی نشان دهد،اذعان داشت:اگر دولت ترکیه پیش از این به جای تنظیم قراردادهای نظامی،در مقابل وحشیگری های رژیم صهیونیستی می ایستاد اکنون این رژیم تا به این حد جسور و وقیح نمی شد.

وی افزود:با حمله نظامیان اسرائیلی به کشتی صلح غزه،دولت و ملت ترکیه جنایات رژیم اشغالگر قدس را از نزدیک لمس کردندو متوجه شدند ملت و دولت ایران چرا سال هاست که رژیم  صهیونیستی را به رسمیت نشناخته و در مجامع بین المی از حقوق ملت مظلوم فلسطین حمایت می کنند لذا انتظار می رود رابطه ترکیه با این رژیم جعلی منطقه به طور کامل قطع شود.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد:به زودی ملت های جهان متوجه می شوند که سازمان های بین المللی نمی توانند تضمین قدرتمندی برای توقف تروریسم دولتی و کشتار ملت مظلوم فلسطین باشند.

سبحانی نیا با تاکید بر اینکه آمریکا نیز باید ادامه حمایت هایش از رژیم اشغالگر قدس را متوقف کند،گفت:دولت آمریکا که مدعی اول اجرای حقوق بشر در جهان است متاسفانه با حمایت های بی حد و حصر خود از این رژیم، جسارت و جرات رژیم صهیونیستی را برای انجام هر نوع جنایت ضدبشری و عدم تمکین به مقررات بین المللی افزایش داده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه اختلافات ترکیه و رژیم صهیونیستی را تحت تاثیر رابطه رو به گسترش ایران و ترکیه دانست و خاطرنشان کرد:رابطه ایران و ترکیه از گذشته همواره در بالاترین سطوح قرار داشته،لیکن توافقنامه ایران، ترکیه و برزیل در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای، ایران را نقطه اوج خود قرار داد لذا وجود روابط عالی ایران و ترکیه توسعه یافته ترین کشورهای منطقه به نفع صلح کشورهای خاورمیانه است اما رژیم صهیونیستی که همیشه از روابط حسنه کشورهای اسلامی رنج می برد تمام همت خود را بر بهم زدن این ارتباطات به کار خواهد برد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet