هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نائب رئیس مجلس:

امام (ره) همه را در مقابل قانون برابر میدانستند

سرویس سیاسی
**شهاب الدین صدر گفت: حضرت امام خمینی(ره) همه را در مقابل قانون برابر می دانستند و همه را به تمکین از قانون دعوت می کردند.
چهارشنبه 12 خرداد 1389 ساعت 17:43

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: حضرت امام (ره) یکی از شخصیت های بی نظیر دنیای اسلام و تشیع هستند و شاید در طول تاریخ شیعه، شخصیت جامع الاطرافی همانند امام نداشته باشیم.

وی افزود: ایشان هم یک مرجع تقلید دینی و هم فردی وارسته در قله های عرفان و معرفت و مباحث فلسفی و کلامی و علوم مختلف بودند که همین ویژگی ها باعث می شد، امام (ره) شخصیتی ممتاز و بی نظیر داشته باشند.

شهاب الدین صدر خاطرنشان کرد: از طرف دیگر، حضرت امام، فردی انقلابی، سیاسی و شجاع بودند و همه این ویژگی ها در کنار هم از ایشان، رهبری تاریخ ساز در عصر ما به وجود آورد.

نماینده تهران گفت: همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگوار ایران باید به عنوان اولین وظیفه، همه سعی خود را در جهت تحقق آرمان های امام خمینی (ره) بکار بندیم و در این طریق از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

وی گفت: خوشبختانه راه امام (ره) با انتخاب مقام معظم رهبری، با صلابت و جدیت تمام ادامه پیدا کرد و علی رغم نگرانی دوستداران انقلاب در زمان رحلت امام (ره)، انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب، آرامشی در دلها حاکم کرد.

صدر ادامه داد: در سالهای پس از رحلت امام، شاهد بودیم، نعمت حضور مقام معظم رهبری چگونه توانست به عنوان شخصیتی برجسته و تابناک در جهان اسلام نقش آفرینی کند و در جهت تحقق آرمان های امام به بهترین شیوه عمل نمایند.

نائب رئیس مجلس با اشاره به تاسیس حکومت جمهوری اسلامی ایران توسط امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: حضرت امام ضمن اعتقاد به تاسیس حکومت دینی، به مقتضیات روز و آراء مردم نیز توجه داشتند و از همین رو نظام جمهوری اسلامی ایران را پایه نهادند که یکی از ارکان توجه به آراء مردم در قانون اساسی، در قالب مجلس شورای سالامی تبلور یافته است.

وی با اشاره به فرموده معروف حضرت امام مبنی بر اینکه «مجلس در راس امور است»، گفت: مجلس شورای اسلامی در اندیشه امام خمینی از جایگاه بسیار رفیعی برخوردار است، جایگاهی که هم باید در جهت تصویب و اصلاح قوانین مورد نیاز جامعه اقدام کند و هم با انجام وظیفه نظارتی خود، بر اجرای قوانین کشور، نقش آفرینی نماید.

نائب رئیس مجلس با بیان این که مجلس، نماد مردم سالاری کشور است، تصریح کرد: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، با شرکت در انتخابات مجلس، افراد امین خود را برای انجام این وظیفه مهم به پایگاه قانونگذاری کشور می فرستند.

وی یادآور شد: حضرت امام خمینی همواره در مورد جایگاه رفیع مجلس، هم به نمایندگان و هم به سایر مسئولان تذکر می دادند و به اجرای قانون و رعایت حدود و اختیارات قانونی دستگاه های مختلف تاکید می فرمودند.

صدر افزود: در زمان حیات امام (ره) در مواردی که بین مسئولان اختلاف سلیقه ای پیش می آمد، ایشان دستور می دادند که همه باید در برابر قانون تمکین کنند و همه را در مقابل قانون برابر می دانستند.

نماینده تهران اظهار داشت: همین اندیشه امام (ره) در فرمایشات مقام معظم رهبری به خوبی جلوه گر است و ایشان نیز همیشه همه مسئولان را به رعایت قانون و حدود و اختیارات قانونی ارجاع می دهند.

وی تصریح کرد: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید به عنوان یک وظیفه دینی و انقلابی، همواره در چهارچوب اختیارات قانونی خود اقدام کنیم و اگر بین دستگاهها چالشی پیش آمد، همه باید در برابر قانون خاضع و مطیع باشیم.

صدر خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد هر دستگاهی از حدود قانونی خود خارج شود، کشور دچار مشکل می شود.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم ضمن رعایت حدود قانونی، مجلسی قوی و مقتدر و کارآمد داشته باشیم تا در کنار سایر قوا، کشور را گام به گام به سمت توسعه پیش ببریم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000