هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تهدید پارلمان یمن به تعطیلی جلسات

سرویس سیاسی
**پارلمان یمن هشدار داد اگر دولت در پارلمان حاظر نشود تا در مورد وضعیت امنیتی این کشور توضیح دهد، جلسات خو د را تعطیل می کند.
چهارشنبه 12 خرداد 1389 ساعت 18:18

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخلیج چاپ ابوظبی، پارلمان یمن روز سه شنبه طرح فرا خواندن دولت برای تحقیق در اوضاع امنیتی جنوب یمن و مخصوصا مناطق ابین و لحج و ضالع را برای بار سوم تصویب کرد وتاکید کرد اگر دولت این قانون را اجرا نکند جلسات پارلمان را تعطیل خواهد کرد.

یحیی الراعی رئیس پارلمان یمن گفت: اگر دولت روز چهارشنبه در پارلمان حاضر نشود، پارلمان جلسات خود را تعطیل یا اقدامات دیگری اتخاذ می کند.

نمایندگان احزاب سیاسی مختلف در پارلمان یمن، عدم حضور دولت در پارلمان برای پاسخ به پرسش های نمایندگان در مورد درگیری های شدید میان ارتش و شورشیان منطقه جنوب و محاصره برخی از مناطق جنوب توسط ارتش را محکوم کردند.

اعضای پارلمان از اینکه شدت درگیری ها میان ارتش و شورشیان منطقه جنوب موجب دخالت های بین المللی شود ابراز نگرانی کردند و اعلام کردند که ادامه این روند موجب جدایی مجدد دو منطقه شمال و جنوب  می شود.

گفتنی است، در درگیری هایی که ماههای گذشته میان ارتش و شیعیان منطقه جنوب در یمن رخ داد، به نیروهای نظامی عربستان برای سرکوبی شیعیان کمک های نظامی بسیاری کردند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار