آغاز هفته وحدت
1389/03/15 11:10:00
سرویس سیاسی
حسین شیخ الاسلام:

اسرائیل اکنون گرفتار جنایات خود شده است

**مشاور امور بین الملل و سیاست خارجی رئیس مجلس معتقد است، حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کاروان امدادی بشر دوستانه، نشانه درماندگی این رژیم از محاصره غزه است.

حسین شیخ السلام، مشاور رئیس مجلس در گفتگو با خانه ملت، با بیان اینکه حمله نیروهای رژیم اسرائیل به کاروان امدادی بشر دوستانه موسوم به کاروان آزادی به علت شکست سیاست حصر غزه بود گفت: اسرائیلی ها می خواستند با حصر غزه به جنایات خود ادامه دهند و این منطقه را همچنان در سلطه و محاصره خود داشته باشند اما با شکست مواجه شدند.

وی افزود: اگر اسرائیلی ها اجازه می دادند این کاروان به غزه برسد درواقع محاصره غزه شکسته می شد و کاروانهای دیگری به این منطقه می رفتند و سیاستی که برای محاصره غزه در پیش گرفته بودند با شکست روبرو می شد، از سویی دیگر مقابله با این کاروان پیامدهای بدتری برای این رژیم در پی داشت.

دبیرکل دبیرخانه حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه، کاروان امدادی که فعالین حقوق بشر از کشورهای مختلف به غزه می بردند نشان می داد که جامعه بین الملل با محاصره غزه مخالف است و این مسئله برای اسرائیلی ها خوشایند نبود؛ به همین دلیل از روی درمانگی به کاروان امدادی بشر دوستانه حمله کردند.

وی افزود: حمله به این کاروان اقدام بدتری برای رژیم اسرائیل بود چراکه این رژیم که بخاطر حصرغزه در افکار عمومی جهان منفور شده بود اکنون با حمله به فعالین حقوق بشر از ملیت های مختلف بیشتر مورد انزجار بین المللی قرار گرفت.

معاون پیشین وزیر امور خارجه، با اشاره به ورود صهیونیست ها به خاورمیانه و تصاحب زمین های فلسطینیان گفت: خاورمیانه منطقه ایی ثروتمندی است و آمریکایی ها برای نفوذ در این منطقه، صهیونیست ها را به خاورمیانه وارد کردند.

وی افزود: مردم فلسطین سالها تحت سلطه و نفوذ رژیم اسرائیل بودند، اما امام خمینی با انقلاب اسلامی به آنان یاد داد که ایستادگی کنند و از حق خود دفاع کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet