هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

فشردگی اجرای هدفمندی تبعات سختی دارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در نیمه دوم سال از سوی دولت ، گفت: اجرای این قانون در نیمه دوم سال علاوه بر اینکه باعث می شود مر قانون رعایت نشود بلکه باعث ایجاد مشکلات و تبعاتی در جامعه خواهد شد.
شنبه 15 خرداد 1389 ساعت 13:16

سید عماد حسینی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در 3 استان کشور به صورت آزمایشی از سوی دولت، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در قانون هدفمند کردن یارنه ها این اختیار را به دولت نداده که این قانون را به صورت آزمایشی در بعضی از استانها اجرا و در برخی دیگر از استانهای کشور اجرا نکند.

وی افزود: علاوه بر این در قانون بودجه 89 هم دولت مکلف شده که قانون هدفمندی را با اعتبار 20 هزار میلیارد تومان از محل درآمد خود این قانون در طول مدت یک سال اجرا کند.

 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: اجرای قانون هدفمندی برای به صورت آزمایشی در 3 استان ، نظر دولت در این زمینه است و مجلس چنین چیزی را اعلام نکرده است. دولت با این اجرای آزمایشی می خواهد برآورد کند که شیوه اجرا در این استانها به چه شکل است و با این اجرای آزمایشی تجربه ای برای اجرای سراسری این قانون در تمام کشور به دست آورد.

 حسینی ابراز امیدواری کرد که اجرای آزمایشی این قانون هر چه سریعتر به اتمام برسد و دولت مکانیسم های اجرایی آن را به دستگاه های مختلف برای اجرا ابلاغ و این قانون به صورت فراگیر و سراسری در کشور اجرا شود.

 نماینده قروه همچنین در خصوص این موضوع که اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در نیمه دوم سال چه تبعاتی در پی خواهد داشت، عنوان کرد: با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی در این قانون میزان اعتبار و مدت اجرا را مشخص کرده، اجرای این قانون در نیمه دوم سال از سوی دولت علاوه بر اینکه باعث می شود مر قانون رعایت نشود بلکه باعث ایجاد مشکلات و تبعاتی در جامعه خواهد شد.

 وی در خصوص لایحه برنامه پنجم توسعه نیز گفت: این برنامه در بخش های مختلف تنظیم شده و از سوی دولت به مجلس برای بررسی و تصویب ارائه شده است و از هفته آینده برای بررسی در کمیسیون های تخصصی برنامه، تلفیق و صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در خصوص نقاط ضعف لایحه برنامه پنجم اظهار داشت: برنامه پنجم توسعه دارای یک سری کلی گویی ها است. خصوصا در بخش های انرژی، نفت و گاز موادی که در لایحه در این باره گنجانده شده نمی تواند راهکارهای اصلی و اهدافی که از صنعت نفت و گاز داریم را محقق کند.

حسینی ابراز امیدواری کرد که در مجلس و کمیسیون های تخصصی این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و کلیات لایحه برنامه پنجم به صورت جزئی تر در آید و جزئیات آن بیشتر مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا بتوانیم برنامه ای کامل و جامع به تصویب مجلس برسانیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000