آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده ورامین:

‎15خرداد ‎ 42نقطه عطف انقلاب اسلامی بود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم ورامین درمجلس شورای اسلامی گفت: قیام ‎15خرداد سال ‎ 1342نقطه عطفی در نهضت و تاریخ انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی ( ره) بود.
شنبه 15 خرداد 1389 ساعت 14:41

دکتر سید حسین نقوی حسینی در حاشیه راهپیمایی 15 خرداد مردم شهرستان ورامین به خبرنگار ایرنا گفت :ماه خرداد یادآور روزهای بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و آینده این مرز و بوم است.

وی اظهار داشت: حرکتی که در ایران به رهبری حضرت امام در دهه ‎ 40آغاز شد، پس از فراز و نشیب‌های زیاد و با اهدای خون هزاران شهید گلگون کفن که پایه‌های نظام ستمشاهی را سست کرد، به پیروزی رسید.

نقوی ادامه داد: جریان‌های فکری در دوران رژیم پهلوی از جمله جریانهای دینی به رهبری علما و مراجع، جریان فکری غرب گرا و جریان فکری کمونیست مدعی بودند که الگویی مناسب برای اداره جامعه ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: ازاین میان، فقط جریان فکری دینی بود که به رهبری علما و مراجع توانست حرکاتی چون تحریم تنباکو ، انقلاب مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت را اداره کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد در بین تمام مبارزان و علما تنها حضرت امام بود که پس از آیت الله بروجردی وارد صحنه علنی قیام بر ضد رژیم پهلوی شد و به گفته خود ایشان، این حرکت فقط برای ادای تکلیف، مقابله با تهاجم علیه اسلام، قرآن و شیعه بود.

نقوی افزود: قیام مردم ورامین در ‎ 15خرداد ‎ 42نقش بسیار مهمی در آگاهی مبارزان در سراسر کشور داشت و این قیام موجی بود که همه مردم را برای مبارزه با رژیم طاغوت آگاه کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000