هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سادات ابراهیمی:

اندیشه‌های سیاسی امام در ارتباط با دین و سیاست باید بیشتر بررسی شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود همه فراز و فرودهایی که انقلاب اسلامی پس از ارتحال امام خمینی(ره) داشت، با تدبیر مقام معظم رهبری در حفظ جمهوری اسلامی و انقلاب موفق بوده‌ایم و این همان موضوعی است که برای امام بسیار مهم بود.
شنبه 15 خرداد 1389 ساعت 14:21

سیدمحمد سادات ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: امام(ره) شخصیت بزرگ و شگفت‌انگیری داشتند که علم و عمل را با هم آمیخت و مجتهد جامع شرایط، فیلسوف، سیاست‌مداری شجاع و در تصمیم گیری قاطع بودند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) فردی روشن بین بودند که موضوعات سیاسی کشور و جامعه را به خوبی درک می‌کرد و مصداق این موضوع را می‌توان در فرمایش امام صادق(ع) دید. ایشان می‌فرماید " انسان آگاه از اوضاع و شرایط زمان هرگز غافلگیر حوادث غیرمترقبه نمی‌شود". یکی دیگر از ویژگی‌های امام(ره) سازش ناپذیری ایشان با رژیم پهلوی بود که از ویژگی‌های منحصر به فرد امام(ره) محسوب می‌شد.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در مسائل مهمی همچون کاپیتولاسیون افشاگری عجیبی نمود و در برخورد با آمریکا و اسرائیل نیز از افشاگری دست بر نداشت، ایشان با موضع‌گیری سریع و شفاف در این گونه موضوعات سخت‌گیری داشتند و همین امر باعث دستگیریشان شد.

سادات ابراهیمی با بیان این‌که نمی‌توان به طور قطع گفت که در جامعه امروزی اندیشه‌های امام(ره) تا چه حد نمایان و پیگیری شده‌اند، بیان کرد: مسائلی که لازم است بیشتر روی آنها کار شود اندیشه‌های سیاسی امام در ارتباط با دین و سیاست است. علی‌رغم این که امام(ره) سیاست‌مدار بزرگ و بصیر و آگاهی بود اما به نظر می‌رسد در خصوص بعد عرفانی امام خمینی(ره) کم‌تر پرداخته شده است.

وی افزود: ضروری است که نسل چهارم انقلاب از ویژگی‌های امام بیشتر بدانند، نخبگان و دلسوزان انقلاب اسلامی باید شخصیت امام را بیشتر معرفی کنند.

نماینده شوشتر و گتوند در مجلس گفت: حضرت امام خمینی(ره) چیزی که برایشان بسیار مهم بود، حفظ جمهوری اسلامی و انقلاب است. می‌توان گفت پس از ارتحال امام در حفظ مهم‌ترین و تنها یادگار امام(ره) خوب کار شده است. ما توانستیم حوادث بسیار مهمی را پشت سر گذاریم و نکته مهمی که در این میان وجود دارد، بحث عدم انحراف انقلاب از مبانی و نظریات امام خمینی(ره) است.

سادات ابراهیمی اظهار داشت: مقام معظم رهبری با رهنمودهایی که در این زمینه داشتند و به خاطر این که وصایای امام(ره) را به عنوان یک معیار مشخص و مهم برای نظام قرار داده بودند، هیچ‌گونه انحرافی در انقلاب اسلامی ایران پس از رحلت امام خمینی(ره) ایجاد نشد.

وی درباره پیروان واقعی بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی گفت: امام فرمود: " پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به انقلاب و نظام اسلامی نرسد. " ولایت فقیه همان چیزی است که امام بسیار به آن تاکید می‌کردند. وحدت نیز یکی دیگر از مواردی بود که امام (ره) همه را به آن توصیه می‌کردند. کسی که در غیر مسیر وحدت قدم بردارد، در مسیر و خط امام خمینی(ره) قرار نگرفته است. پیراوان واقعی ایشان به مسائل اخلاقی و دستورالعمل‌های دین مبین اسلام توجه دارند و اگر کسی از این موضوع فاصله بگیرد نمی‌تواند از پیروان واقعی امام(ره) باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار