خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/03/15 19:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

احداث پالایشگاه آناهیتا و ساخت کارخانه خودروسازی در کرمانشاه را پیگیری می‌کنیم

**رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم اجرای تمام مصوبات سفرهای استانی دولت در کرمانشاه، گفت: باید در دور سوم سفر دولت به استان مصوبات جدیدی برای استان بگیریم، نه این‌که بر اجرای مصوبات دور قبل تاکید شود.

به گزارش ایسنا، سیدجواد زمانی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که تا حصول نتیجه، تمام مصوبات سفر استانی دولت به کرمانشاه را دنبال می‌کنیم، اظهار داشت: بر حسب وظیفه نمایندگی در خصوص اجرای این مصوبات چندین بار به مسئولین مربوطه تذکر داده‌ام، هم‌چنین پیگیر به نتیجه رساندن این مصوبات هستم.

وی در خصوص پالایشگاه آناهیتا که از مصوبات دور اول سفر رییس جمهور به استان است، گفت: در جلسه چندی پیش با وزیر رفاه که سازمان تامین اجتماعی به عنوان زیر مجموعه این وزارتخانه از سرمایه‌گذاران این پروژه است، گفتم که این مصوبه هم اصلی‌ترین مصوبه دولت در کرمانشاه است و هم کشور به بنزین به عنوان یکی از تولیدات این پالایشگاه نیاز دارد و حال که زمین مورد نیاز طرح تملک شده و حدود 60 میلیارد تومان در آن هزینه صورت گرفته، با بهانه عدم توجیه نمی‌توان از اجرای آن سر باز زد.

زمانی افزود: وزیر رفاه در آن جلسه گفت که اگر وزارت نفت خوراک این پروژه را تامین کند و بگوید این طرح توجیه دارد، آن را اجرا می‌کنیم که در جلسه پس از آن با وزیر نفت، ایشان هم تامین خوراک و هم توجیه‌دار بودن طرح را پذیرفت و هم پرداخت سهم وزارت نفت را متعهد شد. در جلسه اخیری که مجددا با وزیر رفاه داشتیم محصولی اجرای ادامه این طرح را پذیرفت و انشاءالله به سرانجام می‌رسد.

زمانی در خصوص کارخانه خودروسازی دیگر مصوبه دور اول سفر دولت نیز گفت: در جلسه اخیر نمایندگان و مسئولین استان با وزیر صنایع، محرابیان به مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد چنانچه تامین اجتماعی در این طرح مشارکت نمی‌کند یا با سرمایه‌گذار دیگری وارد کار شده، ایران خودرو خودش به تنهایی این طرح را اجرا کند.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد به‌گونه‌ای عمل شود که تا پایان سال جاری در کرمانشاه تولید خودرو داشته باشیم.

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در ادامه با بیان این‌که آمارهای ارائه شده از نرخ بیکاری استان را قبول ندارم، گفت: آمارها درخصوص نرخ بیکاری باید ملموس باشد. برخی مشاغل موقت و فصلی است که معتقدم نباید جزء آمار اشتغال لحاظ شود.

زمانی در خصوص اداره برخی سازمان‌ها و ادارت استان توسط سرپرست نیز عنوان کرد: معتقدم اداره طولانی مدت سازمان یا دستگاهی توسط سرپرست به صلاح نیست.

زمانی با اشاره به مشکل گرد و غبار در آسمان استان و دیگر استان‌های غربی، گفت: رفع این مشکل به همکاری کشورهای همسایه نیاز دارد که در این خصوص رایزنی‌هایی صورت گرفته و امیدواریم آنان همکاری لازم را داشته باشند.

زمانی در خصوص نامه اخیر شش تن از نمایندگان استان که خواستار ادامه ریاست وی بر مجمع نمایندگان استان شده بودند نیز توضیح داد: وظیفه رییس مجمع نمایندگان هماهنگی با وزرا، استاندار و مدیران دستگاه‌ها برای پیگیری مشکلات و گرفتن امتیازاتی برای استان است و با توجه به این‌که طی یک سال گذشته هماهنگی خوبی ایجاد شده بود دوستان از من خواستند کماکان این مسئولیت را بر عهده داشته باشم.

وی افزود: اگر شخصی این مسئولیت را بپذیرد که نتواند این هماهنگی لازم را بوجود آورد، استان متضرر خواهد شد.

زمانی در پاسخ به سئوالی در خصوص دخالت نمایندگان در عزل و نصب مدیران در استان، گفت: وظیفه نماینده انتخاب و عزل مدیر نیست، اما به جهت برقراری تعامل معمولا وزرا در انتخاب مدیران استانی نظر نمایندگان را جویا می‌شوند که به نظرم رویه مناسبی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet