انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/15 17:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بوکان:

پیروان واقعی حضرت امام به اصل ولایت فقیه پایبند و تابع مقام معظم رهبری هستند

**نماینده مردم بوکان در مجلس گفت: پیروان واقعی حضرت امام(ره) کسانی هستند که حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی، عمل به قانون اساسی و مبانی دینی برای آنها در وهله‌ی اول اهمیت قرار دارد و حاضرند همه چیز خود را در این راه ایثار کنند.

محمدقسیم عثمانی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: پیروان واقعی حضرت امام (ره) افرادی هستند که به اصل ولایت فقیه پایبند و تابع مقام معظم رهبری هستند. بزرگی امام (ره) به انگیزه‌ای قوی برای منتسب کردن افراد به ایشان است. گاهی برخی افراد فقط بخشی از افکار و اندیشه‌های ایشان را گرفته و خود را تنها پیرو همان بخش از سیره امام می‌دانند، در حالی که کسی به معنای واقعی پیرو راستین ایشان است که به مجموعه افکار و اندیشه‌های امام اعتقاد و باور نظری و عملی داشته باشد.

نماینده‌ی مردم بوکان در خانه‌ی ملت، تصریح کرد: جریان‌های سیاسی مدعی پیروی از راه و افکار و اندیشه‌های امام هستند ولی نتوانسته‌اند به مجموعه اندیشه‌های ایشان عمل کنند، به همین دلیل گاهی گرفتار افراط و گاهی دچار تفریط شده‌اند. ترجیح مصالح نظام بر مصالح فردی و حزبی و پایبندی به ولایت فقیه از شاخصه‌های پیروان راستین افکار و اندیشه‌های حضرت امام (ره) است. هدایت جامعه از سوی رهبری دینی از ویژگی‌های بارز اندیشه‌ی امام (ره) بود.

عثمانی برخورد سیاه و سفید با پیروان راستین و دروغین راه، افکار و اندیشه‌های حضرت امام(ره) را درست ندانست و خاطرنشان کرد: نمی‌توان جریان‌های سیاسی را به تبعیت یا مخالفت صد در صدی از راه، اندیشه و افکار عمومی (ره) متهم کرد. یکی از مهم‌ترین اصول و مبانی فکری امام خمینی(ره) اصل ولایت فقیه است که مدعیان پیروی از ایشان باید در عمل مطیع فرامین ولی فقیه عادل و شجاع باشند. افزون بر آن کار کردن برای محرومان، دشمن‌ستیزی و مبارزه با استبداد و استکبار، توجه به آراء مردم و پرهیز از رفتارهای باندی و عوام‌گرایانه در اندیشه و رفتار پیروان راستین قرار داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet