هدر اصلی
1389/03/16 09:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تربت‌حیدریه:

در صادرات لبنیات سازماندهی اساسی و اصول وجود ندارد

**عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: در بحث صادرات لبنیات، به دلیل نداشتن سازماندهی اساسی و اصولی در کشور بسیار ضعیف عمل کرد‌ه ایم.

به گزارش ایسنا، محمدعلی رضایی، با بیان این مطلب که لبنیات ایران به نسبت سایر کشورها از کیفیت بهتری برخوردار است، افزود: ایران پتانسیل صدور لبنیات به دنیا و قابلیت رقابت با مراکز لبنیاتی جهان را دارد، اما متاسفانه به دلیل نداشتن سازماندهی اساسی و اصولی تاکنون نتوانسته‌ایم به همه کشورها صادرات داشته باشیم.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای ارتقای سطح صادرات لبنیات باید به مسائلی همچون بازاریابی، تسهیل در صادرات، بسته بندی مرغوب و رعایت اصول بهداشتی توجه کرد.

وی پیرامون مشکل ظرفیت‌های نصب شده خالی و بدون استفاده در کارخانجات فرآوری شیر، تصریح کرد: به دلیل نداشتن مدیریت خوب، صحیح و قوی در کارخانجات و مواجه شدن آنها با مشکلات مادی، هم‌چنین ناتوانی در ایجاد زمینه استفاده از شیر برای مردم، مساله ظرفیت‌های خالی و بدون استفاده کارخانجات به وجود آمده است.

رضایی صنعت لبنیات کشور را دارای پیشرفت خوبی ارزیابی کرد و افزود: با وجود تلاش‌های صورت گرفته، هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به جایگاه اصلی و خودکفایی در این صنعت داریم که برای کسب این هدف باید همه مسوولان و دست اندرکاران امر، فعالیت و همکاری کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس یکی از دلایل کاهش سرانه مصرف شیر را در ایران عدم دسترسی آسان به این ماده دانست و گفت: شیر در کشور زیاد است، اما دسترسی مردم به آن سخت بوده و از طرفی نیز عدم آگاهی نسبت به فواید و مضرات عدم استفاده از آن، عاملی مضاعف در پائین آمدن سرانه مصرف محسوب می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet