هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تحلیل و بررسی وبلاگ​ها و سایت​های 4 نماینده مردم استان

حضور فعال نمایندگان بوشهر در دنیای مجازی

سرویس فرهنگی
**پیدا کردن رد پایی از نمایندگان مجلس در اینترنت نه فقط برای خبرنگارها که برای مردمی که نماینده‌ای را برگزیده‌اند نیز، از موارد مثبتی است که اعتماد و اعتقاد به یک نماینده را افزایش می‌دهد. هفته‌نامه خلیج‌فارس گزارش در این زمینه منتشر کرده است که در پی می‌آید:
یکشنبه 16 خرداد 1389 ساعت 10:17

اگرچه این روزها اکثر قریب به اتفاق نمایندگان صفحه‌ای با عنوان وبلاگ یا سایت در فضای مجازی دارند اما تعداد کمی از همین تعداد نمایندگانی که وبلاگ یا وب‌سایت دارند، به تجهیز و به‌روز کردن آن اهمیت می‌دهند.

با این حال همین صفحات خاک گرفته با پست‌های قدیمی نیز گاهی برای خبرنگاران غنیمتی است تا بدانند شاید مسئله مربوط به مشغله زیاد است که نمی‌گذارد نمایندگان بیشتر به به‌روز کردن صفحات اینترنتی خود اهمیت بدهند و نه اعتقاد به عدم ضرورت حضور در فضای مجازی.

در بین نمایندگان استان‌های کشور، به کمتر استانی برمی‌خوریم که صددرصد نمایندگان آن وبلاگ یا وب‌سایت داشته باشند و به فعال بودن صفحه‌شان در اینترنت اهمیت بدهند.

 اما در این بین استان بوشهر از استان‌هایی است که همه نمایندگان آن نه تنها در اینترنت حضور دارند، بلکه سه تن از آنها به وبلاگ اکتفا نکرده و برای این مهم سایت اختصاص داده‌اند. سایت این نمایندگان از صفحات فعال و به‌روز اینترنتی است.

سیدمحمدمهدی ‌پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان، ایوب پاپری‌مقدم نماینده دشتستان و غلامعلی میگلی‌نژاد نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و‌‌ب‌سایت شخصی و دکتر عسگر جلالیان نماینده مردم کنگان، دیر و جم وبلاگ شخصی دارند.

سایت سیدمحمدمهدی پورفاطمی

www. porfatemi. ir

سایت سیدمحمدمهدی ‌پورفاطمی یکی از سایت‌های مجهز و فعال محسوب می‌شود؛ در بخش صفحه اصلی سایت، خبرها و اظهار نظرات مربوط به این نماینده قابل دسترسی است؛ این سایت علاوه بر آلبوم عکس، آلبوم فیلمی نیز دارد که مربوط به سفرهای کاری و بازدیدهای این نماینده در راستای پیگیری مشکلات منطقه است. سمت چپ صفحه اصلی سایت در قسمت پایین نیز قسمتی به انتشار گزارشهای کاری این نماینده اختصاص داده شده که عنوان «گزارش کاری نماینده دشتی و تنگستان به قطر» در آن جلب توجه می‌کند.

سایت سیدمحمد‌ پورفاطمی معرف خوبی برای سوابق این نماینده و معرفی فعالیتهایش است؛

زندگینامه و سوابق سیدمحمد ‌پورفاطمی در قسمتی از صفحه اصلی سایت در بالای صفحه به چشم می‌خورد.

از طریق این وب‌سایت به شناخت اجمالی از حوزه انتخابی وی نیز می‌توانیم دست پیدا کنیم، چراکه یکی از گزینه‌های بالای صفحه سایت مربوط به معرفی منطقه دشتی و تنگستان است. امکان تماس اینترنتی جهت ارسال نامه نیز برای کاربران سایت فراهم است.

سایت ایوب پاپری‌مقدم

www. Papri-nd. com

ایوب پاپری‌مقدم نیز از جمله نمایندگانی است که صفحه اینترنتی خود را از وبلاگ به سایت تغییر داده است تا از امکانات بیشتری در فضای مجازی استفاده کند. وقتی دلیل به‌روز نشدن وبلاگ پاپری‌مقدم را جویا شدیم، از اینکه وی نیز به وبلاگ اکتفا نکرده و سایتی تأسیس کرده است باخبر شدیم. نگاهی به سایت این نماینده مجلس وسواس وی در مورد اهمیت انعکاس مسائل حوزه انتخابی خود را نشان می‌دهد؛ در این سایت در بخش خبرها نه تنها خبرها و اظهارنظرهای مربوط به فعالیت‌های شخص نماینده را می‌بینیم، بلکه در قسمتی از صفحه در گوشه سمت راست آخرین خبرهای مربوط به منطقه را نیز می‌توانیم مشاهده کنیم.

همچنین سایت این نماینده، حاوی یادداشت‌های علمی و اقتصادی وی نیز هست که از این طریق با نظرات وی نیز می‌توانیم بیشتر آشنا شویم. دو یادداشتی که این روزها در این سایت به چشم می‌خورد یادداشت‌هایی هستند با عنوان «تولید فکر» و «آموزش و پرورش ترقی‌خواه».

اگر بخواهیم از تذکرات و سؤالاتی که این نماینده در صحن مجلس مطرح باخبر شویم نیز، از طریق سایت این امکان فراهم شده است.

امکان تماس اینترنتی جهت ارسال نامه در این سایت برای کاربران فراهم است.

سایت غلامعلی میگلی‌نژاد

www. meigolinejad. ir

غلامعلی میگلی‌نژاد نیز در سایت خود علاوه بر اینکه خبرهای مربوط به فعالیت‌های خود را منعکس می‌کند، در سایت خود بخشی با عنوان «با مردم» دارد که این امکان را فراهم کرده است که به سهولت بتوان برای وی یادداشت یا پیغام گذاشت. اگرچه سایر نمایندگان این استان نیز در سایت خود این امکان را برای مردم فراهم کرده‌اند، اما در سایت غلامعلی میگلی‌نژاد این فرآیند ساده‌تر شده و برای پیام‌های عمومی نیازی به پر کردن فرم مشخصات و پشت سر گذاشتن چندین صفحه نیست. البته برای ارسال نامه‌های شخصی یا طولانی نیز بخشی جداگانه در این سایت وجود دارد که از این طریق می‌توان با این نماینده ارتباط برقرار کرد.

در این سایت نامه‌ها، آرشیوی از نظرات و پیام‌هایی که از این نماینده منتشر شده است را نیز در بخش «دست‌نوشته» می‌توان مشاهده کرد. در این بخش گزارش‌های کاری و نطق‌های غلامعلی میگلی‌نژاد نیز قابل دسترسی است.

این سایت نیز امکان تماس اینترنتی با این نماینده مجلس جهت ارسال نامه را برای کاربران فراهم کرده است.

وبلاگ دکتر جلالیان

jalalian-majlese8. blogfa.com

وبلاگ دکتر عسگر جلالیان نیز جزو وبلاگ‌های فعال و به‌روز است. گزارش فعالیت‌های وی به طور منظم در این وبلاگ منتشر می‌شود، به طوری که ردپای اظهارنظرها، فعالیت‌های اجرایی و حضور این نماینده در عرصه قانونگذاری کشور را از طریق همین صفحه می‌توان پی گرفت.

شاخصه وبلاگ دکتر جلالیان طبقه‌بندی موضوعات وبلاگ و دسترسی به آنها در آرشیو است که بر کارایی این مجرای رسانه‌ای برای کاربران می‌افزاید تا مردم راحت‌تر بتوانند موضوعات مورد نظر خود را در این وبلاگ پی بگیرند.

این وبلاگ فضایی را فراهم کرده تا با فعالیت‌های این نماینده بیشتر آشنا شویم و بتوانیم به شناخت نسبی از نحوه پرداختن وی به امور مربوطه برسیم. ارتباط با این نماینده مجلس نیز به خاطر اهمیت دادن وی به استفاده از پتانسیل‌های دنیای مجازی اینترنت سهولت و گستردگی بیشتری پیدا کرده است.

اهمیت حضور نمایندگان در فضای مجازی

اینکه تمام نمایندگان یک استان به استفاده از پتانسیل‌های اینترنت برای معرفی خود و انعکاس فعالیتهایشان اهمیت قائل شوند، نشانه اشراف آنها بر اهمیت رسانه و ارتباط مؤثر و گسترده با مردم است، از آنجایی که شاید ارتباط رودررو با تک تک مردم میسر نباشد حضور شاخص در فضای مجازی، باعث می‌شود مردم نماینده منتخب خود را با سهولت بیشتری ارزیابی کنند.

 ضمن اینکه این مهم نشانه به‌روز بودن و دانش نمایندگان مردم در استفاده از فن‌آوری‌های جدید است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000