شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

ترور یکی دیگر از اعضای حزب العراقیه

سرویس سیاسی
**یکی دیگر از اعضای حزب العراقیه ترور شد.
یکشنبه 16 خرداد 1389 ساعت 12:57

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، حزب العراقیه اعلام کرد یکی از اعضای این حزب روز شنبه با اصابت یک گلوله ترور شد.

این فرد دومین عضو ای حزب است که بعد از انتخابات پارلمانی عراق ترور می شود.

"فراس الجبوری" که روز گذشته ترور شد کاندیدای فهرست العراقیه در انتخابات پارلمانی بود که نتوانست کرسی از کرسی های پارلمان را در اختیار بگیرد.

یک منبع آگاه در پلیس عراق گفت: الجبوری با اصابت گلوله‌ای توسط افرادی مسلح که لباس پلیس به تن داشتند ترور شد.

این افراد مسلح شبانه به منزل مسکونی مقتول واقع در نزدیکی شهر موصل در شمال عراق هجوم برده و او را به قتل رساندند.وی اضافه کرد: این افراد مسلح تعدادی از منازل مسکونی روستای محل زندگی الجبوری را بازرسی کرده بودند و دلیل این بازرسی ها را این اعلام کرده بوند که به دنبال بمب هایی از نوع مورتر هستند.

حزب العراقیه این عمل تروریستی را دارای ماهیتی سیاسی خواند.

"انتصار علاوی" از اعضای برجسته حزب العراقیه در گفتگو با رویترز گفت: حزب العراقیه قبل از اتخابات مورد هدف بود و تا کنون نیز این حملات نیز ادامه دارد.

وی اضافه کرد: ما نمی دانیم در آینده چه کسی را از دست خواهیم داد. از دولت عراق می خواهیم حمایت از اعضای  پیروز این حزب در انتخابات را افزایش دهد.لازم به یادآوری است در 24 می گذشته(3 خرداد) نیز "محمد حامد العکیدی" عضو فهرست العراقیه نیز در یک حمله تروریستی در نزدیکی منزلش ترور شد که اعتراضاتی از سوی فهرست العراقیه مبنی بر هجوم و حملات به این حزب بعد از انتخابات پارلمانی عراق را به دنبال داشت.

گفتنی است حزب العراقیه به ریاست "ایاد علاوی" نخست وزیر سابق عراق در انتخابات پارلمانی که در هفتم مارس گذشته برگزار شد توانست 89 کرسی از 325 کرسی پارلمان را به خود اختصاص دهد.

حزب دوله القانون به ریاست  نوری المالکی 91 کرسی و حزب الوطنی العراقی به ریاست عمار حکیم نیز 70 کرسی از کرسی های پارلمان را در اختیار گرفتند.

نتایج انتخابات پارلمانی در دادگاه عالی عراق در اول ژوئن جاری بعد از سه ماه تایید شد ولی هنوز کابینه و پارلمان جدید کار خود را آغاز نکرده است.  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000