هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در جلسه دوشنبه حزب دموکراتیک در پارلمان صورت می‌گیرد

اعلام فهرست نهایی وزرای کابینه جدید ژاپن

سرویس سیاسی
**فهرست نهایی وزرای کابینه جدید ژاپن درنشست روز دوشنبه حزب دموکراتیک در پارلمان این کشور اعلام می شود.
یکشنبه 16 خرداد 1389 ساعت 14:40

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، "نائوتو کان"، نخست وزیر جدید ژاپن و رهبر حزب دموکراتیک درپارلمان این کشور، قصد دارد بسیاری از وزرای سابق را درسمت های خود ابقا کند. 

رهبر جدید حزب دموکراتیک ژاپن که با کسب اکثریت آرا پارلمان به نخست وزیری این کشور انتخاب شده است ، قصد دارد خانم رنهو، یکی از نمایندگان پارلمان را برای وزرات جدید امور مصرف کنندگان ژاپن معرفی کند. 

بر اساس این گزارش،  قرار است رنهو که پیش از این به عنوان یکی از مجریان مشهور تلویزیون ژاپن بوده است را جایگزین "میزوهو فوکوشیما" رهبر حزب سوسیال دموکراتیک که به دلیل مخالفت با دولت هاتویاما در اجرای طرح جابجایی نظامیان آمریکایی در استان اوکیناوا از سمت خود اخراج شده بود، ‌شود. 

رسانه های داخلی ژاپن نیز گزارش داده اند، فهرست نهایی وزرای کابینه جدید ژاپن درنشست روز دوشنبه این حزب در پارلمان این کشوراعلام می شود. 

در رای گیری پارلمان  ژاپن برای انتصاب نخست وزیری، این سیاستمدار 63 ساله 313 رای از مجموع 477 رای مجلس نمایندگان را کسب کرد و نخست وزیر شد و همچنین توانست 123 رای از 237 رای مجلس مشاوران را از آن خود کند.

گفتنی است که طی هفته های اخیر محبوبیت یوکیا هاتویاما ، نخست وزیر ورهبر سابق حزب دموکراتیک ژاپن ، پس از ناتوانی وی در عمل به وعده انتخاباتی اش که بستن پایگاه نظامی آمریکاییها در اوکیناوا بود، به شدت کاهش یافت، به طوریکه هاتویاما سرانجام وادار به کناره گیری از سمت خود شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000