هدر اصلی
1389/03/16 13:02:00
سرویس سیاسی
نماینده زن عرب پارلمان رژیم صهیونیستی علیرغم تهدید به قتل اعلام کرد:

در اولین فرصت در کاروان‌های کمک‌رسانی به غزه شرکت می‌کنم

**نماینده زن عرب پارلمان رژیم صهیونیستی علیرغم تهدید به قتل اعلام کرد بار دیگر در کاروان های کمک رسانی به غزه شرکت می کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری المحیط امارات، خانم "حنین الزعبی" نماینده عرب پارلمان رژیم صهیونیستی(کنیست) روز گذشته بر حضور مجددش در اولین فرصت در کاروان های آزادی و شکست محاصره غزه تاکید کرد.

حنین الزعبی نماینده کنیست در کاروان آزادی غزه شرکت کرده بود که به دنبال آن از سوی اعضای افراط گرای یهود کنیست تهدید به قتل شد.

الزعبی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رژیم صهیونیستی می خواهد زمینه فعالیت سیاسی عرب های 48 را تنگ کند. همچنین در پی ترساندن  و دوری مردم از تلاش برای شکست محاصره غزه است.

روز چهارشنبه گذشته(2 ژوئن) نمایندگانی از احزاب راستگرای رژیم صهیونیستی در جلسه بررسی حمله رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی  که با حضور همه اعضا برگزار شد، قصد حمله به الزعبی را داشتند و مانع صحبت هایش شدند و او را متهم به همدستی با دشمنان رژیم صهیونیستی کردند.

"میری ریگیف" نماینده زن عضو حزب لیکود کنیست در این جلسه خطاب به الزعبی گفت: برو و در غزه زندگی کن، خائن.

در این جلسه نیز درگیری لفظی شدیدی میان نمایندگان عرب طرفدار الزعبی و نمایندگان یهود صورت گرفت که رئیس پارلمان در اقدامی نادر 15 نماینده را از جلسه  اخراج کرد.

از سوی دیگر "ایلی یشای" وزیر داخلی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه نامه‌ای به "یهودا فاینشتاین" مشاور قضایی این رژیم  ارسال کرد و در آن درخواست کرد تا  به او اجازه دهد مستقیما اقداماتی برای جلوگیری از حضور الزعبی در ناوگان آزادی انجام دهد.

تلویزیون مصر نیز به نقل از یشای اعلام کرد: الزعبی از مصونیت پارلمانی خود برای حضور در ناوگان آزادی که آن را به گروه تروریست ها توصیف کرد، سوء استفاده کرد و رفتارش را خیانت آمیز خواند.

حنین الزعبی عضو حزب ملی دموکرات به ریاست "عزمی بشاره" است و اولین نماینده زنی به شمار می رود که عضو یک حزب عربی در کنیست است.

عرب های 48 از نسل فلسطینیانی هستند که بعد از جنگ 1948 آواره نشدند و شهروند رژیم صهیونیستی به شمار می روند و  نمایندگانی در پارلمان رژیم صهیونیستی دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet