هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برای اولین بار در خاورمیانه صورت می‌گیرد

تشکیل پارلمان توسط حزب کردستان عراق

سرویس سیاسی
**حزب اتحاد کردستان عراق به عنوان یک حزب، پارلمان تشکیل می‌دهد.
یکشنبه 16 خرداد 1389 ساعت 17:16

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت خبری اصوات العراق، فریاد راوندوزی از رهبران حزب اتحاد ملی کردستان عراق روز شنبه گفت: نشست حزب اتحاد روز سه شنبه این هفته پایان می یابد و در آخرین جلسه این نشست هیئت مدیره جدیدی برای این حزب انتخاب می شوند.

بر اساس این گزارش، راوندوزی افزود: 20 درصد از کاندیدا های نمایندگی این پارلمان زن هستند و تا الان تعداد هیات مدیره حزب دقیقا مشخص نشده است. هم اکنون این حزب 40 عضو هیئت مدیره دارد.

راوندوزی با بیان اینکه برای اولین بار است که یک حزب در خاورمیانه، پارلمان تشکیل می دهد گفت: طبیعی است که کاندیداهای زیادی از نسل جدید داشته باشیم. برای اولین بار بود که زنان با نسبت 20 درصد در این نشست شرکت کردند.

وی درمورد کاندیدا شدن برخی از فرزندان رهبران حزب برای عضویت در هیات مدیره گفت: پسر کوسرت رسول از رهبران حزب و هیروا ابراهیم احمد همسر جلال طالبانی کاندیدا شده اند، ولی این انتخابات با دوکراسی کامل همراه است.

راوندوزی در مورد مسئولیت ها و فعالیت پارلمان حزب اتحاد کردستان عراق گفت: این یک مجلس مرکزی است که به مثابه یک پارلمان عمل می کند که به مسئولیت های خود برای رقابت و همکاری و همراهی با نظام داخلی عمل خواهد کرد.

گفتنی است، منطقه کردستان عراق یک پارلمان دارد و این حزب می خواهد دومین پارلمان این منطقه را تشکیل دهد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000