هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده اردبیل:

تغییر مقاطع تحصیلی، تحول نیست

سرویس فرهنگی
**برنامه پنجم توسعه هنوز به طور کامل مورد بررسی مجلسیان قرار نگرفته اما به طور کلی نکته حائز اهمیت این است که ما باید دراین برنامه از شعار فاصله بگیریم و سعی کنیم برنامه‌ها به سمت هرچه عملی‌تر شدن پیش بروند وگرنه مثل برنامه چهارم توسعه نخواهیم توانست آن عدالتی که سخن از آن می‌رود را در جامعه پیاده کنیم.
دوشنبه 17 خرداد 1389 ساعت 07:46

سیدکاظم موسوی نماینده مردم اردبیل با بیان این مطلب در گفت و گو با روزنامه خبر اردبیل، درباره طرح تحولات مربوط به آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: ما در بخش آموزش کج دار و مریز پیش رفته‌ایم اما با این وجود که حمیدرضاحاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش تا حدودی توانسته است رضایت فرهنگیان کشور را جلب کند اما ما هنوز شاهد تحولی عمیق در نظام آموزشی کشور نیستیم.

عضو کمیسیون آموزش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه برای مثال تقسیم‌بندی سال‌های ابتدایی و متوسطه را تغییر دهیم اسمش تحول نیست بلکه تحول، معنایی فراتر از این دارد تا بتوانیم کیفیت آموزش را در کشور به استانداردها نزدیک کنیم.

وی در خصوص طرح حذف کنکور نیز گفت: طرح خوبی است و من جزو رأی دهندگان به آن بودم اما مسئله، ایجاد زیرساخت‌هاست که اجرای این طرح را به بعد از سال 1390 موکول می‌کند.

موسوی در ادامه با اشاره به بررسی لایحه دانش بنیان که در کمیسیون تحت بررسی است نیز گفت: اگر این لایحه را در برنامه پنجم توسعه لحاظ کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم که سطح علمی کشور را بالا برده و به جایی برسیم که بتوانیم تولید‌کننده و صادر‌کننده علم باشیم نه صرفاً مصرف کننده.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، در خصوص پتانسیل‌های این استان به خصوص در بخش آموزش گفت: باید بپذیریم که اردبیل از استان‌های محروم کشور است اما به لحاظ نیروی انسانی استانی غنی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از جوانانی که در المپیادها کسب افتخار کرده‌اند اردبیلی هستند وآموزش و پرورش این استان موفق عمل کرده است.

موسوی افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل از لحاظ جغرافیایی دارای نقاط مرزی با کشورهای همسایه است، با ایجاد رشته‌های جدید در شعب دانشگاه‌های این منطقه و بالا بردن سطح علمی آن سعی کرده‌ایم جلوی مهاجرت تحصیلی جوانان به کشورهایی چون ارمنستان و آذربایجان را بگیریم.

عضو کمیسیون آموزش به سوابق علمی این استان اشاره کرد و گفت: علمایی چون مقدس اردبیلی، مروج و صفوی شخصیت‌های علمی و فرهنگی هستند که از این استان برخاسته‌اند و با تکیه بر این اسناد مستدل علمی که نشانه پتانسیل نیروی انسانی این استان است، سیستم آموزشی آن توجه وسرمایه‌گذاری بیشتری را می‌طلبد.

وی افزود: البته ما برای جذب هیأت علمی جدید برای دانشگاه‌های این استان در تلاش هستیم تا بتوانیم هرچه بیشتر سیستم آموزشی آن را ارتقا دهیم.

موسوی با اشاره به کلنگ‌زنی دو دانشکده در این منطقه که اخیراً صورت گرفته است گفت: یکی از این دانشکده‌ها، دانشکده دندانپزشکی است که می‌تواند برای استان‌های همجوار پایلوت باشد و در این راستا نیز می‌طلبد که وزارت علوم و وزارت بهداشت توجه بیشتری نشان دهند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگرچه ما از لحاظ فضا نسبت به استان‌های همجوار در مضیقه هستیم امابا این حال کارهای خوبی انجام شده و برنامه‌ریزی‌هایی صورت داده‌ایم تا امکانات علمی وآموزشی‌استان‌رارشدبدهیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000