آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده بیجار:

عدم همکاری بانک‌ها یکی از مشکلات بخش صنعت و معدن استان است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد بانک‌های عمل در عدم عمکاری با صنعتگران در استان، گفت: عدم همکاری بانک‌ها یکی از مشکلات بخش صنعت و معدن استان است.
دوشنبه 17 خرداد 1389 ساعت 09:37

به گزارش ایسنا، بهمن مرادنیا در جلسه شورای صنعت و معدن شهرستان بیجار که با حضور مسئولان استان کردستان برگزار شد، بیان کرد: متاسفانه بیشتر واحدهای صنعتی در شهرستان بیجار به دلیل مشکلات مالی و بی توجهی بانک‌ها تعطیل شده‌اند.

وی با بیان این‌که سفر مقام معظم رهبری به شهرستان بیجار سبب رونق بخش های مختلف بویژه بخش صنعت و معدن این شهرستان شد، عنوان کرد: رشد 200درصدی تمایل سرمایه گذاری تنها یکی از برکات سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان بوده است.

نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که این رشد سرمایه گذاری سبب برنامه ریزی برای اجرای طرح های صنعتی در استان شده است، تصریح کرد: صدور مجوز برای احداث کارخانه خودروسازی در بیجار در این راستا بوده است.

فرماندار بیجار نیز در این جلسه خواستار اختصاص اعتبارات ویژه برای راه اندازی مجدد واحد های تعطیل شده شهرک صنعتی این شهر شد و گفت: متاسفانه بیشتر واحدهای صنعتی این شهرستان تعطیل شده‌اند.

بهروز نعمتی اظهار داشت:به دلیل مشکلات مالی، بدهی به بانک ها و نبود سرمایه در گردش از مجموع 30کارگاه و واحد صنعتی شهرک صنعتی بیجار، فقط پنج واحد آن فعال و مابقی فصلی و یا تعطیل هستند.

مدیرکل صنایع و معادن استان کردستان هم در این جلسه با اعلام این‌که همزمان با دهم تیرماه روز صنعت و معدن از صنعتگران نمونه استان تجلیل خواهد شد گفت: همچنین بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته شش درصد جریمه تاخیر بدهی ها ی واحد های صنعتی بخشوده خواهد شد.

سیروس شاه غیبی گفت: فارغ التحصیلان بخش صنعت و معدن می توانند تا سقف پنج میلیارد ریال تسهیلات با نرخ دو درصد دریافت کنند.

قادر مرزی، رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان هم در پایان جلسه با اشاره به این‌که تمامی شهرک‌های صنعتی استان از گاز طبیعی برخوردار هستند، اضافه کرد: به زودی عملیات احداث شهرک صنعتی شهر حسن آباد یاسوکند هم آغاز خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000