آغاز هفته وحدت
1389/03/16 16:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

مطهری مزر خود را با مخالفین اصولگرایان مشخص کند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه علی مطهری نام پدرش را یدک می کشد و مواضع او می تواند به موقعیت پدرش در سطح عوام لطمه بزند، تاکید کرد: اگر پدر علی مطهری در قید حیات بود مواضع وی را رد می کرد.

محمد جواد ابطحی در گفت وگو با ایرنا در خصوص مواضع اخیر علی مطهری و یادداشت توهین آمیزش علیه رییس جمهور ، مقامات عالی رتبه کشور و مردم اظهارداشت: به عقیده بنده اگر علی مطهری کتب پدرش را به خوبی مطالعه می کرد این مواضع را نداشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ابراز امیدواری کرد که مردم حساب علی مطهری را از پدرش جدا کنند.

وی با بیان این که مطهری با مواضعش ولایت فقیه را زیر سوال برده است، گفت : تمامی سخنان مطهری به نوعی تعریض علیه رهبری نظام محسوب شده واین مسئله اثبات کننده تشکیک مطهری درمسئله ولایت فقیه است.

ابطحی گفت: بنده در این زمینه به شورای داوری اصولگرایان نامه ای نوشتم مبنی بر این که با توجه به مواضع غیر اصولگرایانه و یا حتی ضد اصولگرایانه مطهری در این 2 سال وی صلاحیت حضور در فراکسیون اصولگرایان را ندارد که نمایندگان فراکسیون نیز این نامه را امضا کرده اند.

وی با بیان این که شورای داوران اصولگرایان از 5 روحانی منتخب تشکیل شده است، تصریح کرد : باید منتظر تصمیم این شورا در مورد مطهری ماند ولی به هیچ عنوان مواضع وی را نمی توان منتسب به اصولگرایی دانست و نامه ای که بنده و دیگر دوستان آن را امضا کرده ایم در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر تعیین مرزبندی افراد است که مطهری نیز باید مرز خود را با مخالفین اصولگرایان مشخص کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به این که مطهری با سفارش احمدی نژاد در فراکسیون اصولگرایان قرار گرفت، خاطرنشان کرد : وی از بودن در این فراکسیون سو استفاده کرد و با زدن راهنمای راست به سمت چپ چرخید.

وی خاطرنشان کرد : مطهری به رغم حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت احمدی نژاد باز هم با این دولت مخالف می کند و در این بیانیه جدید نیز مداوم به رهبر معظم انقلاب کنایه و تعریض وارد آورده است .

ابطحی افزود: مطهری اگر چه تحت فشار نمایندگان اعلام کرده که مواضعش را تصحیح می کند ولی اگر صحبت های اخیرش را در کنار دیگر نظراتش بگذاریم تعارض با نظام کاملا مشهود است .

وی با تاکید بر این که هر فردی که با عوامل فتنه ، نهضت آزادی و ملی گراها فالوده بخورد در معرض سقوط قرار می گیرد گفت : من دلسوزانه به مطهری می گویم که ما نیز نمی گوییم احمدی نژاد معصوم است بلکه باید صادقانه گفت که خدماتی که این دولت به جامعه کرده و موضع گیری های شجاعانه احمدی نژاد در عرصه بین المللی ، شایسته این مواضع ناجوانمردانه نیست.

نماینده خمینی شهر در مجلس خطاب به مطهری گفت : باید مراقب پوست خربزه هایی که فتنه گران زیر پایت گذاشته اند باشی و هر چه سریعتر مواضع خود را تصحیح کنی.

وی نقش حمایت و ارتباط خانوادگی لاریجانی با مطهری را دلیل دیگر اعلام این مواضع دانست و اظهارداشت : شاید به این دلیل که لاریجانی در مواضع خود شفاف نیست مطهری نیز تصور کرده که باید به تاسی از رییس مجلس عمل کند و مواضع دوپهلو داشته باشد.

ابطحی با بیان این که مطهری در این نامه مانند لاریجانی یکی به نعل و یکی به میخ زده است خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر در موضوع مطهری دم خروس پیدا شده است و در این راستا چندین دیدار با لاریجانی نیز داشته ایم تا مواضع خود را شفاف تر کند که خوشبختانه در چند ماه اخیر بهتر عمل کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet