هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی:

مواضع روسیه در قبال ایران، کسر پرستیژ سیاسی برای این کشور است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: روسیه بداند که روابط کشورش با ایران روابطی تاریخی است و نباید بر اثر فشار مرکل و اوباما که خود تحت فشار لابی صهیونیستی قرار دارند این گونه در قبال ایران اظهار نظر کند چرا که این مواضع کسر پرستیژ سیاسی برای روسیه است.
دوشنبه 17 خرداد 1389 ساعت 10:48

محمد کریم عابدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص اظهارات اخیر مدودوف رئیس جمهور روسیه در سفر به آلمان، مبنی بر اینکه اعمال تحریم ها علیه ایران قطعی است و ایران باید صدای غرب را بشنود، اظهار داشت: مدودوف رئیس جمهور روسیه هم اکنون راهی را می رود که اجداد سابقش در شوروی سابق طی کردند که منجر به فروپاشی آن کشور شد.

وی با بیان اینکه روابط دو کشور ایران و روسیه در بحث منطقه ای، تجارت  و ... راهبردی است، افزود: روسیه بداند که آمریکا به هیچ وجه نمی تواند جای جمهوری اسلامی ایران را برایش پر کند چرا که آمریکا و غرب در صدد فروپاشی روسیه هستند.

عابدی گفت: روسها اهل معامله هستند و آنان برای انجام معامله خود با غرب و آمریکا به ایران فشار می آورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: روسیه بداند که روابط کشورش با ایران روابطی تاریخی است و نباید بر اثر فشار مرکل و اوباما که خود تحت فشار لابی صهیونیستی قرار دارند این گونه در قبال ایران اظهار نظر کند چرا که این مواضع کسر پرستیژ سیاسی برای روسیه است.

این نماینده مجلس بحران های منطقه ای، گسترش پایگاه های آمریکا در منطقه، بحث سپر موشکی در آسیای میانه، کودتاهای مخملی منطقه، پیشروی ناتو در منطقه و استقرار پایگاه های نظامی آنان را زنگ خطری برای روسیه عنوان کرد و گفت: تمامی این جریانات و بحران ها از سوی آمریکا و غرب در منطقه پیاده شده است و این مسائل و بحران ها به نفع کشورها به خصوص روسیه نیست.

عابدی گفت: روسیه در خصوص پروژه نوباکو، مسائل دریای خزر و دیگر مسائل منطقه ای نیازمند مذاکره و نقش فعال جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده فردوس و طبس همچنین گفت: روسیه منافع بلند مدت را فدای منافع کوتاه مدت و زودگذر نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تعهدات و قراردادهای میان دو کشور ایران و روسیه، تصریح کرد: اگر روسیه در عمل به تعهدات و قولهایی که به ایران داده کوتاهی کند و نتواند اعتماد سازی کند در واقع اعتماد جهانی از سوی کشورها نسبت به خود را از دست خواهد داد

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000