هفته دفاع مقدس
1389/03/17 11:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

بهترین راه‌حل در موارد اختلاف‌نظر میان مجلس و دولت تفاهم از طریق گفتگو و تبادل نظر است

**محمدحسین فرهنگی، معتقد است که بهترین راه‌حل در موارد اختلاف‌نظر میان مجلس و دولت تفاهم از طریق گفت‌وگو و تبادل نظر است و در مرحله بعدی همراهی کردن با قوانین و مقررات می‌تواند فصل‌الخطاب باشد.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که به نظر من اختلاف‌نظر عمیقی بین‌ مسوولان وجود ندارد، اظهار داشت: اصرار بر نظرات خود، امر پسندیده‌ای نیست و باید به سمت تفاهم رفت، اما در مواردی که به علل منطقی یا غیرمنطقی، تفاهم بوجود نمی‌آید، باید به قوانین و در مرحله بعدی به مقام معظم رهبری رجوع کرد.

وی با بیان این‌که طبق اصل 110 قانون اساسی ، از وظایف رهبری ، تنظیم روابط قواست گفت: در صورتی که رجوع به قانون دافع اختلاف‌نظر نباشد، نهایتا باید روسای قوا دیدگاه‌های خود را با رهبری هماهنگ کنند.

وی تاکید کرد: بهترین راه در موراد اختلاف‌ نظر و برای جلوگیری از آن، التزام به قانون است و حتی رهبری نیز همواره بر این امر تاکید کرده‌اند، یعنی چه در زمان حضرت امام(ره) و چه در فرمان رهبری ،‌آنها در محتوا وارد نشده‌اند و صرفا به اقدام بر مبنای موازین قانونی توصیه کرده‌اند.

فرهنگی در عین حال اختلاف‌نظر را امری طبیعی دانست و با بیان این‌که اختلاف‌نظر در داخل مجلس نیز وجود دارد ، افزود:‌ راه‌حل اختلاف ، ابتدا گفت وگو و تفاهم است ، اگر به نتیجه نرسید عمل به مر قانون و در حادترین حالت رجوع به رهبری دافع اختلاف‌نظر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet