خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/03/17 12:17:00
سرویس سیاسی
ونایی: بر اساس قانون اساسی

نمایندگان موظف به جلوگیری از انحرافات هستند

**نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی سوال، تذکر، استیضاح و تحقیق و تفحص را حق نمایندگان دانست و اظهار کرد: این وظایف نمایندگان به هیچ وجه هم قابل دخل و تصرف نیست.

"حسن ونایی" درگفت و گو با خبرنگارخانه ملت گفت:قانون اساسی که سند اصلی نظام ما است وظایف و اختیارات قوای سه گانه را مشخص کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام اینکه این اختیارات برگرفته از قانون قابل دخل و تصرف نیست، اظهار کرد: مهمترین وظیفه پارلمان ایران تصویب قانون و نظارت برحسن اجرای این قوانین توسط وزرا و هیات دولت است.

وی براین اساس مهمترین وظایف وزراء را در کنار اجرای درست قوانین، پاسخگویی دقیق بر مطالبات نمایندگان مردم عنوان کردو افزود: وزرا مکلف هستند براساس قانون اساسی پاسخگوی نمایندگان باشند.

نماینده ملایر با تاکید براینکه نمایندگان سوالات خود را براساس قانون مطرح می کنند، خاطرنشان ساخت: اگر یک وزیری نتواند به درستی قوانین مصوب مجلس را اجرا نماید نتیجه همان می شود که الان در انحراف از قوانین برنامه و بودجه سنواتی رخ داده است.

ونایی با اظهار اینکه به درستی قانون اساسی به نمایندگان این اختیار را داده که جلوی انحرافات را در اجرای قانون بگیرند، یادآور شد: سوال، تذکر، استیضاح و تحقیق و تفحص جزء ابزارهای نظارتی نمایندگان است که از ادوار گذشته مجلس تاکنون بوده و به هیچ وجه هم قابل دخل و تصرف نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet