هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمد جواد ابطحی: از دیدگاه امام

قانونی که سیر حقوقی خود را طی کرده لازم الاجرا است

سرویس سیاسی
**نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با تورم جدیدی به نام تورم قانونگذاری مواجه هستیم ، گفت: ما هر اندازه قانون خوب تصویب کنیم ولی این قوانین به خوبی اجرا نشود ، هیچ فایده ای ندارد، لذا ما باید به بعد نظارتی مجلس بیش از پیش توجه کنیم.
دوشنبه 17 خرداد 1389 ساعت 16:03

هرکس در مقابل قانون بایستد، دیکتاتور است

"محمد جواد ابطحی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه امام خمینی (ره) فردی به شدت قانونگرا بودند، اظهارداشت: از دیدگاه امام  هر قانونی که سیر حقوقی خود را طی کرده لازم الاجرا است و هر کسی مقابل آن بایستد، دیکتاتور است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطر نشان کرد: امام  خمینی تاکیدات زیادی راجع به  نحوه  قانون نویسی داشتند و می فرمودند مجلس محترم نباید  قانونی تصویب کند که مطابق شرع نبوده و توسط شورای نگهبان رد شود چون  این باعث می شود ذهن  جامعه نسبت به نمایندگان مجلس خراب شود.

وی ادامه داد: توصیه امام (ره) به نمایندگان مجلس این بود که در تصویب قوانین به نیازها و اولویت ها توجه کنند و  در جهت حل مشکلات طبقات ضعیف، اقدام به قانون گذاری کنند.

ابطحی تصریح کرد: امام در وصیت نامه خود بعد از موضوع  مهم اصلاح نفس به موضوع اصلاخ قوه مجریه می پردازد و در واقع این همان حرفی است که ما مدت هاست که داد می زنیم.

عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه ما با تورم جدیدی به نام تورم قانونگذاری مواجه هستیم، افزود: ما هر اندازه قانون خوب تصویب کنیم  ولی این قوانین به خوبی اجرا نشود ، هیچ فایده ای ندارد، لذا ما باید  به بعد نظارتی مجلس بیش از پیش توجه کنیم.

نماینده خمینی شهر گفت: ما با آنچه که در زمینه قانون و قانونگذاری  مد نظر حضرت امام بود فاصله داریم و باید  بازنگری در اعمالمان داشته باشیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000