آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با رای مجلس

ترخیص وسیله نقلیه از توقفگاه منوط به پرداخت کلیه جرائم است

سرویس صحن
**با تصویب مجلس شورای اسلامی ترخیص وسیله نقلیه از توقفگاه منوط به پرداخت کلیه جرائم و تسلیم مفاصاحساب می باشد.
سه‌شنبه 18 خرداد 1389 ساعت 09:49

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در این ارتباط هر گاه وسیله نقلیه مطابق قانون به توقفگاه اعزام گردد ترخیص آنان منوط به پرداخت کلیه جرائم و تسلیم مفاصاحساب و ارائه اصل رسید خودرو یا دستور مقام قضایی می باشد و در صورت ظن قوی در عدم مالکیت ارائه مدارکی مثبته مالکیت ضروری است.

با رای مجلس همچنین وزارت راه و ترابری و شهرداری ها بنا به تشخیص و اعلام راهنمایی و رانندگی موظفند محلهایی را که توقف وسایل نقلیه در آنها به هر میزان موجب بروز خطر و کاهش ظرفیت و انسداد راه می شود با نصب علامت مخصوص مشخص نمایند.

در این ارتباط در صورت توقف وسایل نقلیه در این قبیل محلها و ترک آن یا امتناع راننده از حرکت و همچنین توقف خودرو در پیاده روها، ماموران موضوع این قانون مکلفند ضمن صدور قبض جریمه نسبت به انتقال وسیله نقلیه مطابق ماده (13) این قانون اقدام نمایند.

علامت مخصوص موضوع این ماده علامت توقف ممنوع منضم به علامت حمل با جرثقیل می باشد.

نمایندگان مجلس در ادامه مقرر کردند در مواردی که طبق این قانون انتقال وسیله نقلیه ضرورت داشته باشد وسیله نقلیه با استفاده از وسایل مطمئنه که برای این کار معمول است حسب مورد به نزدیکترین توقفگاه یا مقر انتظامی یا راهنمایی و رانندگی مربوط یا تعمیرگاه انتقال می یابد.

همچنین هزینه های حمل و نقل و توقف وسیله نقلیه حسب مورد به عهده متخلف، مالک، متصرف یا قائم مقام قانونی آنان خواهد بود هزینه های یاد شده برابر تعرفه هایی می باشد که به پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

در این ارتباط در صورتی که در اثر حمل یا نگهداری خساراتی به خودرو یا محموله آن وارد شود جبران آن با حمایت راهنمایی و رانندگی از خسارت دیده حسب مورد بر عهده حمل کننده یا نگهدارنده است.

همچنین در کلیه موارد اگر قبل از حمل یا در حین حمل خودرو، مالک آن حاضر شود و تقاضای تحویل خودرو را نماید، ماموران مکلفند ضمن صدور قبض جریمه، خودرو را به وی تحویل نمایند.

این گزارش می افزاید: ادامه بررسی این طرح به جلسه بعد موکول شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار