هدر اصلی
1389/03/18 15:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آرین‌منش:

نگاه رهبر معظم انقلاب به مجلس یک نگاه مثبت و همراه با رافت و شفقت بود

**نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نگاه رهبر معظم انقلاب به مجلس یک نگاه مثبت و همراه با رافت و شفقت بود و رهنمودهای ایشان ره توشه‌ای برای سال سوم مجلس خواهد بود.

جواد ‌آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار امروز نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری در ارزیابی از این جلسه تصریح کرد: در ابتدای این جلسه دکتر لاریجانی گزارشی از عملکرد مجلس ارائه کرد و اشاره‌ای هم به قوانین مهمی شد که در طول دو سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: طبق گفته دکتر لاریجانی تعداد 421 مورد طرح و لایحه در دستورکار مجلس در این دو سال قرار گرفته از این تعداد 142 مورد‌ آن تبدیل به قانون شده است که از آن جمله به قوانین مهم مانند هدفمند کردن یارانه‌ها، جرایم یارانه‌ای ،‌نظام جامع دامپروری، مجازات اسلامی، آیین‌دادرسی، ارتقاء بهروری نظام سلامت و موضوع تنقیح قوانین که مورد توجه قرار گرفته، اشاره شد.

وی مساله دیگر عنوان شده را موضع‌گیری‌های مجلس در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی و توجه ویژه به فرهنگ ایرانی و اسلامی و افزایش بودجه‌های فرهنگی برشمرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب هم ضمن ارائه رهنمودهای بسیار مفید و ارزشمند، ‌از تلاش‌های مجلس و موضع‌گیری‌های آن در عرصه‌های مهم سیاسی داخلی و خارجی و نقش‌آفرینی‌های که مجلس در این مسائل داشته، تشکر کردند.

آرین‌منش تصریح کرد: مقام معظم رهبری، مجلس را یک مجموعه شاداب، مومن، دارای مسوولیت و مجموعه اثرگذار، که بر سرنوشت کشور تاثیر گذاشته، مورد ارزیابی قرار دادند. ایشان لزوم انسجام و اقتدار مجلس و لزوم همکاری‌های صمیمانه بین دولت و مجلس را مانند همیشه مورد تاکید قرار دادند.

وی با اشاره به تقدیر مقام معظم رهبری از حضور مردم خوب و همیشه در صحنه گفت: ایشان نمایندگان را یادآور شدند به این که شما نماینده مردم خوبی هستید که هوشیار و بیدارند و در حوادث بعد از انتخابات و در مراسم سالگرد رحلت امام راحل، حضور و هوشمندی خود را نشان دادند.

به گفته این نماینده اصولگرای مجلس،‌ مقام معظم رهبری دو خصوصیت ضروری را برای مصوبات مجلس یادآور شدند، یکی « آرمان‌گرایی» و دیگری « واقع‌بینی»، در واقع ایشان تاکید داشتند ما باید شرایط را به گونه‌ای ببینیم که می‌خواهیم به قله‌های بلند برسیم اما واقعیت‌های جامعه را هم باید نظر قراردهیم.

آرین‌منش خاطرنشان کرد: ایشان هم‌ چنان اشاره داشتند که دولت باید مجری قوانین باشد و مجلس هم دولت را در شرایط سختی قرار ندهد که امکان اجرا وجود نداشته باشد، یعنی مجلس شرایط دولت و مجری را در نظر بگیرد. درواقع دولت را عنصر وسط گود دانستند و مجلس باید قوانینی را تصویب کند که دولت توانایی اجرا را داشته باشد.

وی به نقش زیربنایی و بنیانی کمیسیون‌ها از دید مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:‌ ایشان بر حضور مستمر و فعالانه‌تر نمایندگان در کمیسیون‌ها تاکید کرده و توصیه‌ای هم در خصوص ضرورت شان نظارتی مجلس برای نمایندگان داشتند و عنوان کردند که مجلس باید برخود و نمایندگان کنترل و نظارت داشته باشد چرا که هر انسانی نیازمند مراقبت و نظارت است.

به گفته وی آخرین توصیه مقام معظم رهبری، توجه به تصویب برنامه پنجم به گونه‌ای که ساختار برنامه خیلی دچار دگرگونی اساسی نشود و منویات دولت هم مدنظر قرار گیرد، بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet