اربعین حسینی
1389/03/18 16:17:00
سرویس اقتصادی
خیری:

آغاز به کار کارگروه های تخصصی از مناطق آزاد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از امروز فعالیت کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی هیات تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی - تجاری و صنعتی آغاز می‌شود.

احد خیری در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص فعالیت هیات تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه گفت: کار تحقیق و تفحص از مناطق آزاد کشور در 10 بند از امروز 18 خردادماه با فعال شدن کارگروه های مربوطه شروع به فعالیت می کند.

وی به موارد تحقیق و تفحص پرداخت و افزود: در تحقیق و تفحص از مناطق آزاد عدم رعایت قواعد اشتغال و استفاده بی حد و حصر از مدیران و پرسنل بازنشسته و پروازی، عدم رعایت ضوابط صدور برگه ترخیص کالا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از مناطق آزاد گفت: در حالیکه باید مناطق آزاد مکانی برای کسب و کار باشد؛ متاسفانه با تغییر رویکرد به مکانی جهت واردات کالا تبدیل شده است.

خیری تصریح کرد: از دیگر مواردی که در هیات تحقیق و تفحص از مناطق آزاد مورد بررسی قرار می گیرد، نحوه واگذاری های زمین برای اشخاص و انتخاب پیمانکاران در این بخش است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هدف از تحقیق و تفحص از مناطق آزاد تجاری را اصلاح امور دانست و افزود: قصد داریم با مشخص شدن مشکلات و نواقص راهکارهای توسعه این مناطق را فراهم آوریم. هیات تحقیق و تفحص از مناطق آزاد تجاری دارای 15 عضو دارد.

طرح تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه در تاریخ ششم بهمن 1388 با 140 رای مثبت به تصویب رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet