هدر اصلی
1389/03/19 12:21:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:

سلوک رهبر انقلاب بهترین شاخص پیروی از راه امام است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سلوک و منش مقام معظم رهبری بهترین شاخص برای ادامه راه بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" روز چهارشنبه 19 خرداد ماه در حاشیه حضور نمایندگان مجلس در حرم مطهر امام خمینی (ره) و تجدیدی میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: بهترین ملاک برای ادامه راه امام راحل توجه به سلوک مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به حضور چشمگیر مردم در مراسم بیست و یکمین سالگرد ارتحال جانسوز امام خمینی (ره) گفت: حضور چشمگیر و پرشکوه مردم دارای معانی بسیاری است.

 

رئیس قوه مقننه گفت: کسانی که می خواهند به افکار امام چنگ بزنند و اطمینان قلبی پیدا بکنند باید در طریقی که رهبر برای ملت باز می کند یعنی خصوصیت استقلال خواهی، عزت‌ خواهی، زندگی با کرامت داشتن، ظلم ستیزی و نظایر آن که همگی در ویژگی های فکری مقام معظم رهبری تبلور یافته است، حرکت کنند.

وی یادآور شد : توصیه ای که در تفکر شیعه وجود دارد این است که راه امامت و ولایت طریقی است که انسان را به سعادت می رساند.

لاریجانی در ادامه افزود: وقتی ولایت فقیه عنصر اصلی باشد به معنای صیانت کردن از همبستگی ملت است و از این طریق می توان راه امام خمینی (ره) را بهتر فهمید.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: حرکتی که امسال در بیست و یکمین سالگرد عروج ملکوتی امام (ره) تحقق یافت دارای معانی بسیاری بود چون حضور مردم چشمگیر بود و حاوی این پیام بود که مردم در صیانت از آرمان‌های امام، همواره در صحنه حاضر هستند و از آن دفاع می‌کنند.

وی یادآور شد: همانطور که رهبر انقلاب بیان داشتند حضور مردم نوعی تایید بود بر راهی که امام پیش روی همه قرار داد.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: شاخصه فکری حضرت امام این مقوله است که زندگی مردم در عرصه سیاسی، اجتماعی و فردی از یک جهتگیری برخوردار است و آن این که ملاک های دینی موجبات سعادت فردی و اجتماعی انسان را رقم می زند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet