هفته دفاع مقدس
1389/03/19 15:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت‌پیشه:

تابوی روابط ایران با روسیه و چین باید شکسته شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات مدودوف در قبال ایران تاکید کرد: یادآوری خیانت روس ها به ایران حتما طبق امنیت ملی کشور است زیرا در این شرایط این موضوع می تواند طرفداران تجدید نظر در رابطه با روس ها و عدم اعتماد بیش از حد به آنها را تقویت کند.

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اظهارات رئیس جمهور روسیه مبنی بر اینکه ایران باید صدای غرب را بشنود و اعمال تحریم ها علیه ایران قطعی است، اظهار داشت: ما صدای غرب را پیش از این هم شنیده ایم اما آنچه که جالب به نظر می رسد این است که روس ها اکنون چهره ای از غرب  را به خود گرفته اند .

وی افزود: در گذشته نزدیک یکی از دلایل همسویی کشورهای غربی با ایران نزدیکی سیاست ایران به روسیه بود و اکنون این برای ما جالب توجه است که روس ها همسو با غرب می شوند و خواستهای آنان را برآورده می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط کنونی اگر قطعنامه ای صادر شود که با این روندی که در پیش گرفته شده احتمال صدور آن زیاد است جمهوری اسلامی ایران حتما برخوردهای یکسانی با غرب و شرق در این رابطه ندارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به میزان انتظاری که از چین و روسیه وجود داشته آنها باید منتظر باشند که جمهوری اسلامی ایران درخواست خود را در این رابطه داشته باشد.

فلاحت پیشه در خصوص چگونگی ادامه روابط با دو کشور چین و روسیه در آینده گفت: در کوتاه مدت یک سری امتیازاتی که ما در خصوص رابطه با چین و روسیه قائل شدیم و در واقع به عنوان بهای حمایت سیاسی آنان از ایران در مقابله با روند صدور قطعنامه ها بوده است در این رابطه باید تجدید نظر صورت گیرد و در بلند مدت باید به سمت تابو شکنی در رابطه روسیه و چین با ایران برویم و به عبارتی این تابو را باید حتما بشکنیم.

وی تاکید کرد: این یادآوری خیانت روس ها به ایران حتما طبق امنیت ملی کشور است زیرا در این شرایط این موضوع می تواند طرفداران تجدید نظر در رابطه با روس ها و عدم اعتماد بیش از حد به آنها و طرفداری از این راهبرد را یک مقدار تقویت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet