آغاز هفته وحدت
1389/03/19 16:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد:

هیئت رئیسه مجلس مکانیزم نظارت بر نمایندگان را مشخص کند

**عضو سابق هیئت رئیسه مجلس گفت که با توجه به بیانات رهبری باید هیئت رئیسه مجلس مکانیزم نظارت بر نمایندگان را مشخص کند و نسبت به اصلاح آئین نامه در این زمینه اقدام کند.

حسن غفوری‌فرد نماینده مردم تهران و عضو سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان پیرامون نظارت مجلس بر نمایندگان و نیز برنامه پنجم توسعه، گفت: مطالب رهبر معظم انقلاب مثل همیشه برای نمایندگان راهگشا بوده و در دیدار روز گذشته نیز چند نکته جدید را ایشان بیان فرمودند که باید مورد عنایت و توجه جدی مجلس قرار گیرد.

وی یکی از محورهای جدید و مهم سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان را مسئله برنامه پنجم و نیز عمل به قانون پس از تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان عنوان کرد و گفت: ایشان تأکید کردند که باید قانونگذار متوجه محدودیت‌های دولت باشد چرا که قوه مجریه در وسط میدان است و دو قوه را ایشان به همکاری صمیمی فارغ از جهت‌گیری‌های شخصی و سیاسی توصیه کردند.

غفوری‌فرد به دیگر محور جدید سخنان رهبری اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که اگر چه مجلس شأن قانونگذاری دارد اما باید شأن نظارتی آن هم نیز مورد توجه قرار گیرد البته تاکنون نمایندگان بیشتر بر نظارت مجلس بر قوای دیگر تأکید داشتند اما پس از سخنان رهبری مبنی بر نظارت بر اقدامات نمایندگان باید ساز و کاری در این زمینه اندیشیده شود چرا که هم‌اکنون ساز و کاری در این خصوص در قوه مقننه نداریم.

وی افزود: با توجه به این رهنمود رهبر معظم انقلاب می‌بایست مجلس و هیئت رئیسه آن ساز و کاری را در نظر بگیرند تا بر اقدامات نمایندگان و برخی سوء استفاده‌ها نظارت داشته باشند اگرچه کمیسیون اصل 90 نیز وظیفه‌اش دریافت شکایت‌ها از سه قوه است اما باید مکانیزمی به زودی در مجلس شکل گرفته و در آیین نامه داخلی مجلس هم اضافه شود.

عضو سابق هیئت رئیسه مجلس پیرامون سخنان رهبر معظم انقلاب درباره برنامه پنجم و نیز عدم تبدیل لوایح دولت از سوی مجلس گفت:‌ مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند که مجلس اگرچه می‌تواند لوایح را اصلاح کند اما نباید آن را به لایحه‌ای جدید تبدیل کند که از این رو باید مجلس این رهنمودها را در برنامه پنجم در نظر گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet