هدر اصلی
1389/03/20 12:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عابدی:

قطعنامه علیه ایران ارزش حقوقی و سیاسی ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعنامه ۱۹۲۹ که روز گذشته با تلاش آمریکا در شورای امنیت تصویب شد، ارزش حقوقی و سیاسی ندارد.

محمدکریم عابدی در گفت و گو با ایرنا افزود: این قطعنامه محکومیتی علیه خود آمریکاست و از اینگونه قطعنامه ها پیش از این نیز صادر شد که هیچ تاثیری بر جمهوری اسلامی ایران نداشته است.

وی با بیان اینکه، ایران همواره به قوانین بین المللی پایبند و پاسخگو بوده است، اظهار داشت : آمریکا می خواست با این قطعنامه یکجانبه گرایی خود را پیش ببرد.

نماینده فردوس در مجلس با تاکید بر اینکه این قطعنامه راه به جایی نخواهد برد، تصریح کرد: کشورهایی همچون روسیه و چین که به فشارهای آمریکا تن داده و علیه ایران رای داده اند، چهره خود را مخدوش می کنند، چرا که آنها برای خشنودی رژیم مجعول صهیونیستی و همچنین آمریکا این کار را کرده اند.

عابدی اضافه کرد: اگر آنها بخواهند بر ایران فشار آورند ما راه های خوبی برای برون رفت از این فشارها اتخاذ خواهیم کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به سه حرکت راهبردی جمهوری اسلامی ایران طی دو ماه گذشته توضیح داد: اولین اقدام در 27 و 28 فروردین با کنفرانس خلع سلاح هسته ای کلید خورد و در گام دوم نیز حضور رییس جمهوری در کنفرانس بازنگری معاهده ان.پی.تی در نیویورک شرکت کرد و از امضای بیانیه سه جانبه تهران نیز می توان به عنوان مهمترین گام یاد کرد.

عابدی تصریح کرد: این اقدامات آمریکا نشان دهنده عصبی بودن آنها از دیپلماسی فعال ایران است و بدین ترتیب می خواهد ایران را محدود کند اما خود واقف است که نتیجه ای به دست نخواهد آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet