هدر اصلی
1389/03/22 13:41:00
سرویس کمیسیون ها
ایوب پاپری‌مقدم:

مصوبات سفرهای استانی، اجرایی نشده است

**ایوب پاپری‌مقدم نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما این گلایه‌مندی را از دولت داریم که مصوبات مربوط به دور دوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور در منطقه ما اجرایی نشده است.

نماینده مردم دشتستان در گفتگو با نشریه خلیج فارس با اشاره به نزدیک بودن دور جدید سفرهای استانی رئیس‌جمهور گفت: مصوبات مربوط به دور دوم سفرهای استانی بالغ‌بر 59 میلیارد تومان اعتبار بود که حتی یک‌ریال آن اجرایی نشده است و من این گلایه‌مندی را از دولت دارم.

نماینده مردم دشتستان درخصوص برنامه پنجم توسعه نیز گفت: بررسی بخش‌هایی که مربوط به کمیسیون ماست صورت گرفته است و پیشنهادهای نمایندگان ارائه خواهد شد.

ایوب پاپری‌مقدم خاطرنشان کرد: مهمترین انتقاد کلی‌ای که من وارد کردم مربوط به این بود که عبارت «به دولت اجازه داده می‌شود» از پیشوند بسیاری از بندها حذف‌شده و به جای آن عبارت «دولت مکلف است» جایگزین شود.

ایوب پاپری‌مقدم افزود: یک برنامه باید قابل حساب کردن و زیرذره‌بین بردن باشد، کمیتی و قابل لمس باشد که طی 5سال بدانیم از کجا‌ به ‌کجا رسیده‌ایم و بتوانیم بیلان‌‌کاری را ارائه دهیم.

نماینده مردم دشتستان افزود: در شرایطی که برنامه توسعه به همین شکلی که ارائه‌ شده باقی‌ بماند نه مجلسیان و نه مردم نمی‌توانند کارهای انجام شده طبق برنامه را از ارزیابی کرده و مجلس هم نمی‌تواند نقش نظارتی خود را به خوبی ایفا کند.

پاپری‌مقدم به پیشنهاداتی که درخصوص بندهای برنامه ارائه داده است، اشاره کرد و گفت: در حال‌حاضر 58درصد از منابع آب کشاورزی ما از سفره‌های زیرزمینی تأمین می‌شود اما در برنامه به خوبی به آن پرداخته نشد که من روی پررنگ شدن نقش دولت در حفظ، صیانت و بهره‌برداری از این منابع تأکید دارم.

وی افزود: در بخش کشاورزی نیز باید به حمایت از کشاورزان و فراهم آوردن زمینه صادرات محصولات کشاورزی نیز بیشتر و شفاف‌تر پرداخته شود.

نماینده مردم دشستان در توضیح مواردی که در حوزه انتخابی خود مردم با آن مشکل دارند به کمبود اعتبارات بیمارستان‌های برازجان و بوشهر اشاره کرد.

وی همچنین گفت: پروژه زیرگذر برازجان به بوشهر نیز با کمبود اعتبار مواجه است و پیمانکاران طلب خود را دریافت نکرده‌اند.

پاپری‌مقدم افزود: یکی از مسائل مهم این منطقه خشکسالی است که مردم به خاطر آن ضررهای زیادی را متحمل شده‌اند اما هیچ‌سیاست جبرانی برای کمک به مردم زیان‌دیده اتخاذ نشده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر خشکسالی، بخشی از کشاورزان نیز محصولات خود را به دلیل بارش تگرگ از دست داده‌اند.

وی افزود: دامداران این منطقه نیز به علت خشکسالی برای تأمین علوفه مشکل دارند و با ضرردهی مواجه شده‌اند به طوری که بسیاری از آنها نتوانسته‌اند بدهی وام‌های خود را پرداخت‌ کنند و هیچ حمایتی هم از آنها نشده است.

ایوب‌ پاپری‌مقدم نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی همین‌‌طور خبر داد: در هفته اخیر کمیسیون امور داخلی شوراها به دعوت من از استان و خطوط مرزی و ساحلی دشتستان بازدید کردند.

وی در توضیح این بازدید گفت: ما ساحل طولانی‌‌ای  در خلیج‌فارس داریم که امکانات موجود اجازه مرزبانی نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: خطوط راه‌های مرزی نیز ناقص است و برای تجهیز آن احتیاج به امکانات داریم که این موضوع را در کمیسیون مطرح کرده‌ام.

وی افزود: علاوه بر تمهیدات لازم برای مسائل خطوط مرزی منطقه به امکانات دفاعی نیز نیاز داریم.

مهندس ایوب پاپری‌مقدم‌فرد گفت: طرح فرودگاه دیگر استان در نزدیکی برازجان به فاصله 71کیلومتری که یکی از آرزو‌های دیرین مردم بعد از راه‌آهن و گاز‌رسانی به شهرستان بود در دست بررسی مقامات اجرایی است.

جلسات متعددی که از طرف نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در مساجد مناطق مختلف شهرستان برای دادن گزارش کار، اعلام برنامه‌های آینده، همچنین گرفتن ایده‌ها از مردم و رفع مشکلات آنان برگزار می‌گردد، این بار در مسجد فاطمه زهرا با حضور پرشور مردم به وقوع پیوست.

 در این جلسه که مهندس پاپری‌مقدم‌فرد به گزارش مختصری از برنامه‌های انجام گرفته در طول مدت نمایندگی خود پرداخت و با اشاره به راه‌اندازی مشعل گاز در سوم خرداد افزود: این طرح باید در دولت قبلی انجام می‌گرفت که به‌دلیل نداشتن توجیه اقتصادی صورت نگرفت و امروز خدا را شاکریم که این دولت نگاه ویژه‌ای به مناطق محروم دارد.

در ادامه ایشان به فعالیت‌های گوناگونی که در رابطه با آموزش عالی دشتستان صورت داده‌اند این گونه بیان کردند: در سفری که جاسبی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به دشتستان داشتند توانستیم مجوزات گوناگونی از جمله مجوز لازم برای پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد برای هر رشته‌ای که زیرساخت آن آماده گردد، مجوز برای دانشکده دندانپزشکی را فراهم سازیم. در ضمن مجوز دانشگاه علوم پزشکی و رشته دندانپزشکی را نیز از وزارت علوم اخذ کرده‌ایم.

 ایشان در مورد راه‌ها و مسیر‌های ارتباطی دشتستان نیز مواردی را بیان نمودند که از جمله آنها تصویب ورود راه‌آهن به نزدیکی شهر برازجان و همچنین در دستور کار قرار گرفتن فرودگاه دشتستان برای بررسی و تحقیق خبر دادند.

در این جلسه مسائل و مشکلات مردم مورد بررسی قرار گرفت. شایان ذکر است این هفته نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با حضور در منطقه و حوزه انتخابیه خود به امور مردم رسیدگی خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet