هفته دفاع مقدس
1389/03/22 11:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کامران:

اقدامات جدیدی در تنگه هرمز انجام می‌شود

**عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت گفت: قطعنامه اخیر محدودیت‌های جدیدی را ایجاد می‌کند که پیش بینی ‌های لازم در این خصوص شده و بر اساس کنوانسیون ۵۸ قادریم تدابیر جدیدی را در تنگه هرمز ایجاد کنیم.


حسن کامران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تنگه هرمز یک تنگه محلی است و ما قادر خواهیم بود اقداماتی را پیش روی کشورهایی چون آمریکا، روسیه، چین و دیگرانی که در این عرصه با قطعنامه همراهی کرده اند، بگذاریم.

وی ادامه داد: طبیعی است که در وضعیت جدید، مجلس و دولت تصمیمات جدیدی را اتخاذ کنند.

شورای امنیت با دلارهای آمریکا اداره می‌شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کر:د قطعنامه اخیر شورای امنیت بر علیه ایران پیش بینی شده بود چرا که ژئوپولتیک جاری در جهان به دنبال همسویی با یک مجموعه واحد و در دفاع از رژیم صهیونیستی است و شورای امنیت دستگاهی است که با دلارهای آمریکا اداره می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اقدام دوگانه روسیه در قبال ایران افزود: روسها تا کنون دوگانه عمل کرده و در خصوص نیروگاه بوشهر نیز نیز نسبت به تعهدادت خود بر اساس قراردادهای رسمی با توجیهاتی خاص عمل نکرده اند و اینگونه رفتارهای سیاسی را کم و بیش از جانب آنان شاهد بوه‌ایم.

کامران همچنین با اشاره به برخورد چین در این خصوص نیز اظهار داشت: این کشور نیز همچون روسیه در معادلات سیاسی خود گاه و بیگاه چنین رفتاری دارد که البته رفتارهای این کشور کم رنگ تر است.

قطعنامه پشت پازدن به بیانیه تهران است

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت گفت: این موضوع برای جهانیان به خصوص ملتها روشن است که جهان استکبار در پی صلح، صفا و روابط انسان دوستانه نیست و اصولا چنین حرکتی پشت پا زدن به بیانیه ایران، برزیل و ترکیه  بود که راه جدیدی برای حل و فصل مناقشات از طریق یک مسیر منطقی و علمی منظور کرده اند.

کامران با اشاره به اینکه این افراد اهل منطق و شنیدن شیوه‌های علمی و صلح آمیز نیستند تصریح کرد: آنان به دنبال غارت منابع جهان اسلام هستند و البته ملت ایران در مسیر خود دارای عزمی راسخ است که این تاکتیک را خنثی می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه تهران گفت: در این بیانیه راهی برای تعامل با جهان و مبین حسن نیت ایران بود، اما این در حالی است که آنها مدعی هستند که جمهوری اسلامی ایران نباید در مسائل هسته‌ای و علنی پیشرفت داشته باشد و با اصل موضوع مخالف هستند.

کامران تصریح کرد: آنها حتی نسبت به تولیدات علمی ایران نیز معترض هستند که در طول 31 سال اخیر با این اعتراضات آشنا شده‌ایم.

چین و روسیه اهل تبانی و به دنبال منافع خود هستند

این عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه در کمسیون امنیت ملی مجلس پیش بینی چنین حرکتی می‌شد که بین چین، ‌روسیه و دیگر اعضای شورای امنیت یک تبانی شود، اظهار داشت: این کشورها اهل معامله و به دنبال منافع خود هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet