هدر اصلی
1389/03/22 12:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسف‌نژاد:

شیوه‌های موثر برای اجرایی شدن طرح نظارت بر مجلس، باید بررسی شود

**یک عضو هیات رییسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه‌ داخلی مجلس گفت: شیوه‌های موثر برای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری باید هر چه سریع‌تر از سوی هیات رییسه مجلس و کمیسیون‌های تخصصی جستجو شود.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: نظارت عام مجلس بر دستگاه‌های اجرایی و نظارت مجلس بر مجلس موضوع بسیار مهمی است که جزو وظایف نمایندگان قرار دارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون تدوین آیین نامه‌ی مجلس تصریح کرد: با وجودی که راهکارهایی نظیر سوال، تذکر، تهیه گزارش، و تحقیق و تفحص و استیضاح، ارکان نظارتی مجلس بر دستگاه‌های اجرایی را تشکیل می‌دهد ولی نفس نظارتی مجلس مغفول مانده است.

نماینده‌ی مردم ساری نظارت مجلس بر مجلس را بازشدن فضایی جدید از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: باید ساز و کار و شیوه‌های موثر برای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری از سوی هیات رئیسه مجلس و نمایندگان مجلس جستجو شود. بر کمیسیون‌های تخصصی، هیات رئیسه و نمایندگان مجلس تکلیف است تا پیشنهادات و راهکارهای خود را با هدف افزایش بهره‌وری و راندمان مجلس ارائه دهند.

وی تصریح کرد: اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه قطعا از ارائه طرح لزوم تدوین ساز و کار نظارتی مجلس بر عملکرد نمایندگان استقبال می‌کنند. این کمیسیون از ارجاع این موضوع از سوی رییس مجلس شورای اسلامی استقبال کرده و با جدیت پیگیر بررسی و اجرایی کردن آن خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet