هدر اصلی
1389/03/21 14:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوباوه:

تاکید رهبری بر همکاری قوا برای پیشرفت کشور است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تأکید به همکاری قوای سه‌گانه، گفت: اگر هر کدام از قوا به شرح وظایف خود عمل کنند قطعا کشور پیشرفت می‌کند.

بیژن نوباوه در گفتگو با فارس، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تأکید به همکاری قوای سه‌گانه، اظهار داشت: تاکید به همکاری یک امر طبیعی است و اگر هر کدام از قوا به شرح وظایف خود عمل کنند قطعا کشور پیشرفت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تاکید مقام معظم رهبری در شرایط فعلی به دلیل بروز برخی اختلافات بین قوا بود و معمولا طبیعی است، تصریح‌کرد: نمی‌توان توقع داشت مجلس شورای اسلامی آنچه را مطرح می‌کند عین لایحه‌ای باشد که دولت آن را پیشنهاد کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس بر همین اساس تشکیل مجلس شورای اسلامی را به دلیل قانون گذاری و نظارت بر عملکرد دولت دانست و متذکرشد: مجلس و دولت همیشه با یکدیگر و در یک راستا حرکت نمی‌کنند ولی تفکیک و انجام وظایف در شرایط خاص، موضوع موردنظر مقام معظم رهبری است.

وی با تأکید بر اینکه وقتی لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس می‌آید مجلس به شکلی عمل می‌کند که برای بهتر بودن کار و تصویب آن ایرادات آن را بگیرد و لایحه را تصحیح کند، افزود: این تغییرات مجلس نباید به گونه‌ای باشد که کل لایحه را تغییر دهد و موجب شود نظر دولت تامین نشود.

نوباوه با اشاره به اینکه مجلس و دولت باید وظایف خود را انجام دهند اما در وظایف یکدیگر دخالت نکنند، گفت: دولت نباید در قانونگذاری‌ دخالت کند و مجلس نیز در امور اجرایی‌ دخالت نکند و این بحثی است که مقام معظم رهبری همیشه بر آن اشاره داشته و قطعا هم درست است.

وی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب در سطحی قرار دارند که مسایل را خیلی خوب می‌بینند، اضافه‌کرد: اگر به مثال‌هایی که مقام معظم رهبری اشاره می‌کنند توجه کنیم، پیشرفت کار بهتر خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفتگوی خود با اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم سالگرد رحلت امام (ره) اظهار اشت: از ابتدای انقلاب شاهد حضور بیش از پیش مردم در صحنه‌های مختلف هستیم؛ درصد انتخابات روز به روز بیشتر می‌شود و در تظاهرات میلیونی 22 بهمن و ایام‌الله خاص، شاهد حضور مردم باشکوه‌تر از گذشته هستیم.

وی با تأکید بر اینکه حضور باشکوه مردم در سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) معانی بسیار زیادی داشت، تصریح‌کرد: این حضور نشان‌دهنده این است که مردم حساسیت‌شان نسبت به شرایط کشور و دنیا به شکلی است که روز به روز سعی می‌کنند حضورشان را بیشتر کنند و حضور امسال مردم نسبت به سال‌های گذشته با وجود گرمای زیاد، نبود امکانات رفاهی و بهداشتی بیشتر بود.

نوباوه در خاتمه به حضور میلیون‌ها نفر از اقصی نقاط کشور در این مراسم اشاره و خاطر‌نشان‌کرد: مردم با هدف بزرگ خود که پایبندی به مبانی انقلاب، امام (ره) و ولایت بود در مراسم بیست‌و یکمین سالگرد ارتحال امام (ره) شرکت کردند که واقعاً افتخارانگیز بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet