اربعین حسینی
1389/03/23 11:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون اجتماعی:

با تعریف راهکار نظارتی جلوی خدشه‌دار شدن جایگاه مجلس گرفته می‌شود

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری، گفت: ایشان در این دیدار تقدیر پدرانه‌ای از عملکرد مجلس هشتم داشتند و ترکیب این مجلس را ترکیبی مومن، متدین و تخصصی ارزیابی کردند، اما ایشان نصحیتی هم داشتند که نظارت مجلس بر مجلس جدی‌تر گرفته شود.

هادی مقدسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار عنوان کردند که ممکن است افرادی در آینده به مجلس بیایند که در برخی مسائل خطایی از آنها سر بزند و این باعث شود جایگاه و شان نظام و مجلس پایین بیاید. لذا توصیه‌ی ایشان بود که راهکارهای احتیاطی برای نظارت بر عملکرد نمایندگان تصویب شود.

وی افزود: در این صورت در این راهکارها چارچوب اصالت و صداقت کاری نمایندگان مشخص می‌شود و اگر کسی از این چارچوب تخطی کند و یا تخلفی از او سر بزند می‌توان به صورت قانونی با او برخورد کرد.

نماینده‌ی مردم بروجرد در خانه‌ی ملت، با بیان این‌که نمایندگان از این موضوع استقبال زیادی کردند، یادآور شد: این فرمایش ایشان نصحیت بجایی است و ما باید همیشه با تدوین و تصویب راهکارهایی سعی کنیم جایگاه مجلس را آنچنان که حضرت امام می‌فرمودند و مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست، در راس امور نگه داریم.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، خاطر نشان کرد: ما می‌توانیم بر اساس چارچوب‌های مشخص روند حرکت نمایندگان را مشخص کنیم و اجازه ندهیم خدای نکرده با غلبه هوای نفس بر عملکرد یک نماینده جایگاه مجلس خدشه‌دار شود.

مقدسی در پایان گفت: مجلس در چارچوب آیین‌نامه‌ی داخلی خود تمهیداتی را در نظر خواهد گرفت تا ما بتوانیم جایگاه اصلی و نظارتی مجلس را بر عملکرد خودش کاملا تعریف کنیم تا ان‌شاءالله در این مسیر حرکت شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet