خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/03/23 11:39:00
سرویس صحن
محصولی در پاسخ به سوال قاضی پور:

سرمایه گذاری‌های وزارت رفاه در جهت افزایش سهم مردم است

**وزیر رفاه و تامین اجتماعی در پاسخ به سوال نماینده ارومیه گفت: ما نماینده مردم هستیم و باید از طرف آنها بهترین سرمایه گذاری ها را انجام دهیم تا ارزش پولشان کاهش نیابد و سرمایه گذاری های ما در جهت افزایش سهم مردم است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه "صادق محصولی" که برای پاسخ به سوال جمعی از نمایندگان در مجلس حاضر شده بود اظهار داشت: ما شرکتهای بیمه ای داریم همانند سازمان خدمات درمانی که کارشان یک کار موسسه عمومی است یا سازمان تامین اجتماعی را داریم که یک موسسه عمومی است که اموال اینها طبق قانون ساختار نظام جامع تامین اجتماعی اموال مردم محسوب می شود.

وی افزود: کلیه اموال و دارایی شرکتهایی که اینگونه سازمان بیمه ای دارند اعم از تامین اجتماعی و سایر همگی متعلق به عموم مردم است و ما نمی توانیم در صندوق تامین اجتماعی مبالغی را که مردم داده اند را سرمایه گذاری نکنیم و ارزش آنها را نسبت به روز حفظ نکنیم.

وزیر رفاه خاطرنشان کرد: ما 95 درصد تصدی گری های سازمان بهزیستی را به بخش خصوصی واگذار کردیم، اگر این واگذاریها به بخش خصوصی صورت بگیرد، هزینه های ما کم تر از یک سوم می شود. پس این واگذاری به نفع است و ما به دنبال واگذاری 5 درصد باقی مانده هستیم.

محصولی یادآور شد: کل دارایی ها و اموال و منابع موجود تحت نظارت وزارت بهداشت به استثنا بهزیستی متعلق به افرادی است که تحت پوشش این وزارتخانه هستند.

محصولی اظهار داشت: موسسات عمومی می توانند تا 40 درصد سهم بازار را در اختیار داشته باشند.

وی گفت: ما نماینده مردمیم و مستمری بگیرانیم و باید از طرف آنها بهترین سرمایه گذاری ها را انجام دهیم تا ارزش پول آنها کاهش نیابد.

محصولی گفت: اهمیت اصل 44 دقیقا برای ما محرز است و جای شک و شبهه نیست اما ضررده بودن یک شرکت ربطی به اصل 44 ندارد و اینکه جایی کار را کند انجام می دهد و مدیریت آن ضعیف است ربطی به اصل 44 ندارد.

وی ادامه داد: این سوال در دوره گذشته مطرح شده اما ما باید منابعی که از طریق مردم اخذ می کنیم را حراست کنیم و حراست به معنای سرمایه گذاری است که در جهت رشد و شکوفایی است.

وزیر رفاه خاطرنشان کرد: همه سرمایه گذاری ها در جهت افزایش سهم مردم است و اگر این کار را انجام ندهیم مجلس باید از بودجه عمومی کمک کند و جلوی ورشکسته شدن سازمان تامین اجتماعی را بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet