ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/03/23 16:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گزارش ایسنا از جلسه هیات داوری فراکسیون اصول‌گرایان درباره مطهری

علی مطهری اصولگرا شناخته شد

**رییس هیات داوری فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی با بیان این که این هیات در جلسه‌ای مطهری را «اصول‌گرا» شناخت و ادامه‌ کار وی را در فراکسیون مجاز دانست، گفت: در جلسه‌ای نامه آقای مطهری در رابطه با مطالب منتشر شده از ایشان در سایت تابناک مورد بررسی قرار گرفت و پس از بررسی کامل اظهارات ایشان در این نامه، این هیات ایشان را اصول‌گرا دانست و لازم دید که تنها تذکراتی به ایشان داده شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جلسه هیات داوری فراکسیون اصول‌گرایان مجلس برای بررسی ابهاماتی که از مطلب منتشره شده از مطهری برای برخی از اعضای فراکسیون ایجاد شده بود، گفت: پس از انتشار اظهاراتی از آقای مطهری در سایت تابناک این اظهارات دارای ابهام تشخیص داده شد، چرا که با توجه به اشاره‌ای که به برخی از مقدسات در این اظهارات شده بود ممکن بود ایجاد ذهنیت کند، ازسوی دیگر بیان این گونه اظهارات را برای شخصیت آقای مطهری به مصلحت نمی‌دانستیم.

وی ادامه داد:‌ از سوی دیگر نامه‌ای با امضای تعدادی از آقایان به دست این هیات رسیده بود که در آن نسبت به اظهارات آقای مطهری اظهار نارضایتی کرده و شاکی بودند. هم‌چنین در مواردی دیگر از سوی افراد مختلف نیز نسبت به این اظهارات ابراز ناراحتی شده بود چرا که بیان چنین سخنانی را در شأن نظام و شهید مطهری نمی‌دانستند. با توجه به مجموعه این شرایط هیات داوری تصمیم گرفت در جلسه‌ای، آقای مطهری نسبت به این اظهارات توضیح دهد.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت یادآور شد: در همان زمان آقای مطهری اعلام کردند که در نامه‌ای توضیحاتی نسبت به این اظهارات بیان کردند و آ‌ن را ارائه می‌دهند، اما از آنجا که در روز موعود قرار بود طبق قرار قبلی در جای دیگری حضور یابند با یک روز تاخیر این نامه را به هیات داوری فراکسیون اصول‌گرایان فرستادند. هنگامی که این نامه آمد این هیات وقت بررسی نداشت تا امروز (یکشنبه) که این هیات با تشکیل جلسه و بررسی و خواندن کامل، طبق اظهاراتی که در نامه مطرح شده بود آقای مطهری را اصول‌گرا شناخت و ادامه کار برای ایشان را در فراکسیون اصول‌گرایان مجاز دانست.

ابراهیمی در ادامه توضیح داد:‌ البته در این جلسه مقرر شد که ممکن است ایشان احتیاج به برخی تذکرات داشته باشد؛ بر این اساس آقای محمدتقی رهبر به عنوان فردی که آقای مطهری را به هیات داوری دعوت کرده بودند مامور شدند تا این تذکرات را به این نماینده بدهند.

وی با بیان این که جلسه هیات داوری فراکسیون اصول‌گرایان بدون حضور مطهری برگزار شد، گفت: این هیات حضور آقای مطهری را در جلسه لازم ندانست و تنها به بررسی توضیحات ایشان در نامه‌ای که به هیات فرستاده بودند پرداخت.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر،عضو هیات داوری فراکسیون اصولگرایان، نیز در همین زمینه با اشاره به جلسه هیات داوری فراکسیون اصول‌گرایان عنوان کرد که مسائل این هیات با علی مطهری حل شد و ما مطهری را اصول‌گرا می‌دانیم.

وی به خبرنگار ایسنا گفت‌ که در جلسه مذکور نامه دوم علی مطهری قرائت و هیات نسبت به توضیحات وی قانع شده است.

این عضو هیات داوری فراکسیون اصولگرایان با تاکید به این که «البته پاره‌ای تذکرات نسبت به ادبیات آقای مطهری وجود دارد»، گفت: در کل ما آقای مطهری را در جمع اصول‌گرایان می‌دانیم هر چند که ممکن است پاره‌ای انتقادات به ایشان مطرح باشد.

به گزارش ایسنا، ابراهیمی رییس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان مجلس هفته گذشته گفته بود، هیچ شکایتی از علی مطهری نماینده مردم تهران به هیات داوری نرسیده است؛ و ما فقط به دنبال انتشار مطلبی به نقل از علی مطهری در یکی از سایت‌ها، و ابهاماتی که ایجاد شده است، مساله را بررسی می‌کنیم.

وی به ایسنا گفته بود: مطلب منتشر شده نیاز به توضیح دارد تا ابهامات را رفع کند؛ لذا از علی مطهری دعوت کردیم برای بیان توضیحاتی، حضور پیدا کند.

به دنبال انتشار این مطلب، علی مطهری در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: اگر قرار است افرادی مثل ما از فراکسیون اصولگرایان خارج شوند از این فراکسیون چیزی جز تملق و چاپلوسی باقی نمی‌ماند.

به گزارش ایسنا، مطهری افزود: من از هر حکمی استقبال می‌کنم و حتی از حکم اخراج استقبال خواهم کرد و فکر می‌کنم پدیده‌ی مبارکی خواهد بود که اصولگرایی را به مسیر اصلی خود برمی‌گرداند.

مطهری درخصوص حضورش در هیات داوری فراکسیون اصولگرایان عنوان کرده بود: من گفتم چون شما موضوع را رسانه‌ای کردید و توام با توهین شد، بنده از آمدن به این شورا معذورم. حرف‌های من همان است که در سایت تابناک منتشر شده است.»

وی گفت:« یک نسخه از این حرف‌ها را به آنها دادم و گفتم اگر قانع نشدید باز آماده هستم در آن شورا حضور پیدا کنم که خبری نشد.

خبرنگاری از مطهری پرسید که این حرف‌ها را به چه کسی ارایه کرده‌اید؟ که وی گفت: به آقای محمدتقی رهبر نماینده اصفهان دادم؛ چرا که او را در بین آنها انسانی عالم، باتقوا و باشخصیت می‌دانم.

پس از آن رییس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به پرسشی درباره این‌که علی مطهری گفته است به هیات داوری فراکسیون مراجعه نمی‌کند، گفت: هیچ مطلبی مبنی بر این‌که ایشان به فراکسیون مراجعه نمی‌کند به ما ابلاغ نشده است.

ابراهیمی به ایسنا گفت: آن‌چه به ما گفته شده این است که مطهری به هیات مراجعه می‌کند. اگر غیر از این شد و ایشان در هیات حضور نیافت آن موقع هیات مطابق اظهارات ایشان تصمیم‌گیری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet