انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/23 16:45:00
سرویس اقتصادی
منادی سفیدان:

رییس جمهور وقت برپایی شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون را ندارد

**نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی بر شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با بیان اینکه بیش از ۶ ماه از تشکیل این شورای می گذرد، گفت: متاسفانه رییس جمهور که ریاست این شورا را نیز بر عهده دارد فرصت تشکیل شورای عالی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را ندارد.

علی رضا منادی سفیدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: برای تشکیل این شورا مجلس و وزیر اقتصادی چندین بار در خواست کرده اند؛ اما همچنان از سوی احمدی نژاد اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

نماینده تبریز در مجلس افزود: تاخیر 6 ماه در برگزاری شورای عالی اصل 44 قانون اساسی، تاخیر زیادی در اجرایی شدن این اصل ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای هر چه سریع تر این اصل قانون کارگروه تخصصی و رسمی تشکیل شده است، ادامه داد: این کارگروه در بودجه سال 89 بودجه ای در اختیار دارد تا مباحث مرتبط با مسایل اصل 44 قانون اساسی را مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: این کارگروه طرح های بسیاری را آماده اجرا دارد اما متاسفانه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون تشکیل نمی شود تا به تصویب برسند.

نماینده ناظر با بیان اینکه این شورا با ترکیب مناسبی تشکیل شده است، تصریح کرد: این شورا با اعضای تاثیرگذاری از جمله رییس جمهور، وزیر اقتصاد، دیوان محاسبات و اتاق بازرگانی تشکیل شده است اما متاسفانه تشکیل نشدن 6 ماه این شورا آسیب های بسیاری بر اجرای شدن اصل 44 قانون اساسی وارد می کند.

وی با بیان اینکه طبق آیین نامه لازم است شورا هر سه ماه یکبار تشکیل شود، افزود: ظاهرا رییس شورای وقت و فرصت تشکیل جلسات را ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet